„Sanyok”, serdeczna gra o ulotnych wspomnieniach z dzieciństwa w poradzieckim mieście w latach 90., otrzymała datę premiery na Steamie.

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

„Sanyok”, serdeczna gra o ulotnych wspomnieniach z dzieciństwa w poradzieckim mieście w latach 90., otrzymała datę premiery na Steamie.

W naszych burzliwych czasach czasem warto choć na jeden dzień wrócić do dzieciństwa, gdzie wszystko jest proste i znajome. Tę szansę dadzą graczom w przyszłym tygodniu oparta na fabule przygoda „Sanyok” stworzona przez mały zespół z helpnode.

Twórcy nazywają „Sanyok” grą o cieple ulotnych wspomnień z dzieciństwa dla każdego, kto był dzieckiem lub już dorósł. Nie decydują się tu o losach świata, kosmici nie atakują i nikt nie umiera.

„Sanyok” przeniesie użytkowników do małego poradzieckiego miasteczka z lat 90. Czas był trudny – niestabilność polityczna, bieda – ale dla siedmioletniej Sanki to wszystko nie jest takie ważne.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Wcielając się w Sankę, gracze będą musieli zanurzyć się w historii o odnalezieniu pierwszych prawdziwych przyjaciół i złamanych kolanach, uratowaniu bezdomnego szczeniaka, jeździe na rowerze i po prostu cieszeniu się ostatnimi letnimi dniami przed szkołą.

Obiecują kameralny świat z ciekawymi postaciami, ukrytymi fabułami i pisankami, wieloma mini-grami, a także wpływem relacji ze szczeniakiem (można go karmić, głaskać, uczyć sztuczek) na zakończenie.

Jak się okazało, „Sanyok” trafi do sprzedaży 1 marca wyłącznie na platformie Steam. Bezpłatne demo jest dostępne w cyfrowym sklepie Valve. Gra obsługuje języki rosyjski i angielski.

Po 1 marca planowana jest także premiera na VK Play. Obecnie zespół (obecnie nad grą pracuje jedna osoba) skupia się na przygotowaniach do wydania na platformie Steam.

Komentarz ( ) Wieczorne 3DNews W każdy dzień powszedni wysyłamy podsumowanie wiadomości bez żadnych bzdur i reklam. Dwie minuty na przeczytanie – i jesteś świadomy głównych wydarzeń. Powiązane materiały Rosyjski film akcji Trains: Electrostorm okazał się odpowiednikiem Control w gatunku Teslapunk – pierwszym pełnym zwiastunem Postapokaliptyczna strzelanka MOZI od rosyjskiego studia połączy horror i obronę wieży – pierwszy zwiastun i szczegóły „Nie mamy już pieniędzy, pracujemy przez ostatni miesiąc”: przygoda Torn Away od rosyjskiego studia wykazała się fatalną sprzedażą, pomimo wysokich ocen „Największe poświęcenie ze wszystkich”: Hollow Knight: fani Silksong grożą usunięciem własnego forum w nadziei, że przyciągną uwagę programistów Deep Silver pochwalił się sprzedażą Metro Exodus i zasugerował, kiedy spodziewać się nowej części Crystal Dynamics ujawniło nowy projekt Lary Croft – wygląda na to, jak będzie wyglądał Tomb Raider w kolejnym Tomb Raider

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz