Samsunga Galaxy S23 można zasilać bezpośrednio z gniazdka, z pominięciem baterii – oszczędza to czas pracy na baterii

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Minął tydzień odkąd Samsung zaprezentował rodzinę flagowców Galaxy S23. Dzięki specjalnemu chipsetowi Snapdragon 8 Gen 2, przetaktowanemu dla danych Galaxy, nowości są w stanie poradzić sobie z każdą grą wymagającą dużej ilości zasobów. Jak się okazuje, Samsung zadbał o to, aby długie sesje grania nie szkodziły akumulatorom urządzeń i pozwalały je oszczędzać na dłuższą metę.

Według kanału YouTube NL Tech narzędzie Game Booster firmy Samsung zawiera niezwykle ważne ustawienie Pause USB Power Delivery. Pozwala na zasilanie chipsetu smartfona bezpośrednio z karty sieciowej, z pominięciem pośrednika w postaci baterii. Ta funkcja była wcześniej spotykana w poszczególnych smartfonach do gier – na przykład w modelach takich jak ASUS ROG Phone 5 i ROG Phone 6 czy modelach pod marką Black Shark.

Posiadanie bezpośredniego zaopatrzenia w rzeczywistości zapewnia potrójną korzyść. Bateria nie zużywa się tak szybko, jak w przypadku wielu cykli szybkiego ładowania podczas intensywnej gry. Ponieważ bateria nie nagrzewa się w trakcie procesu, sam procesor będzie się mniej nagrzewał i mniej cierpiał z powodu dławienia. Wreszcie bezpośrednie podłączenie do gniazdka pozwala niemal całkowicie zaoszczędzić energię baterii.

Według portalu Android Police, Galaxy S23 zużywa zaledwie 6 watów, gdy włączona jest funkcja bezpośredniego zasilania, i 17 watów, gdy akumulator ładuje się równolegle z pracą.

Dla tych, którzy są przyzwyczajeni do maksymalnego wykorzystywania zasobów telefonu, funkcja ta będzie niezwykle przydatna na dłuższą metę. Wiadomo, że na razie funkcja Pause USB Power Delivery firmy Samsung jest ograniczona tylko do serii Galaxy S23. Być może kiedyś Samsung dojdzie do tego, że będzie używany nie tylko we flagowcach.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz