Samsung zaczął wykorzystywać więcej materiałów pochodzących z recyklingu we flagowym Galaxy S23 w porównaniu do swoich poprzedników

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Samsung zaczął wykorzystywać więcej materiałów pochodzących z recyklingu we flagowym Galaxy S23 w porównaniu do swoich poprzedników

Firma Samsung Electronics ogłosiła, że ​​w swoich flagowych smartfonach z serii Galaxy S23 zwiększyła wykorzystanie materiałów i komponentów pochodzących z recyklingu w porównaniu z poprzednimi modelami. Jest to część programu firmy na rzecz walki ze zmianami klimatycznymi.

Smartfony Galaxy S23 Ultra, których sprzedaż na świecie rozpocznie się 17 lutego, a w Rosji już jakiś czas temu, są teraz wyposażone w rysiki S Pen wykonane z przetworzonych porzuconych sieci rybackich, przyciski głośności wykonane ze zużytych plastikowych butelek, ich obudowy są również wykonane z plastikowych butelek, a aluminium z recyklingu jest używane do produkcji tacek na karty SIM. Ponadto szkło odpadowe jest przetwarzane na szklane podłoże do wyświetlaczy.

Samsung jest podobno zaangażowany w minimalizowanie swojego negatywnego wpływu na globalne środowisko przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości produktów. Według rzecznika firmy, Galaxy S23 to seria produktów, które koncentrują się na zrównoważonej technologii i innowacjach. Firma podkreśliła, że ​​wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu zwiększy koszty produkcji, ale sprzedawca zwraca szczególną uwagę na odpowiedzialność społeczną i pracę z innowacyjnymi technologiami.

Ponadto podobno Samsung używa papieru z recyklingu do produkcji pudełek dla Galaxy S23, a plastikowe folie ochronne na przednim i tylnym panelu również zostały zastąpione papierem z recyklingu. Firma zmniejszyła również rozmiar opakowania w porównaniu do modeli poprzedniej generacji oraz zmniejszyła wagę produktu, co ma zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych podczas transportu.

Samsung od 2017 roku ogranicza użycie plastikowych opakowań w smartfonach i zamierza wyeliminować takie opakowania ze wszystkich produktów Galaxy do 2025 roku.

Aby zapewnić użytkownikom dłuższe korzystanie ze smartfonów, firma obiecuje wydawanie aktualizacji systemowych i zabezpieczeń przez ponad pięć lat po premierze Samsunga Galaxy S23. Firma spodziewa się, że pozwoli to właścicielom na dłuższe niż zwykle korzystanie ze smartfonów.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz