Samsung nie chce jeszcze udostępniać łączności satelitarnej swoim smartfonom – technologia nie jest wystarczająco rozwinięta

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jedną z głównych innowacji iPhone’a 14 było pojawienie się obsługi komunikacji satelitarnej, mimo że jest ona dostępna tylko dla połączeń alarmowych w przypadku braku komunikacji komórkowej. Producent procesorów mobilnych Qualcomm obiecał zintegrować obsługę komunikacji satelitarnej w smartfonach z Androidem za pomocą swoich chipów. Samsung nie zamierza jednak spieszyć się z implementacją tej funkcji w swoich urządzeniach, o czym świadczy wczorajsza zapowiedź.

Wczoraj Samsung oficjalnie zaprezentował nowe smartfony Galaxy S23. Wszystkie trzy urządzenia otrzymały nowocześniejsze i wydajniejsze procesory oraz inne ulepszenia w stosunku do swoich poprzedników. Jednak łączność satelitarna nie jest dostępna w żadnej z nowych ofert Samsunga. Szef działu mobilnego Samsunga, Te Moon Ro (TM Roh), zwrócił uwagę na perspektywy wykorzystania komunikacji satelitarnej w smartfonach. Jednak jego zdaniem na tym etapie technologia nie jest wystarczająco rozwinięta, ponieważ funkcje komunikacji satelitarnej w nowoczesnych smartfonach są bardzo ograniczone.

„Kiedy nadejdzie właściwy czas, infrastruktura i technologia będą gotowe, wtedy oczywiście dla Samsunga Galaxy, dla naszego działu mobilnego, rozważymy wdrożenie tej funkcji” — powiedział Roh.

Zauważył również, że komunikacja satelitarna to tylko jedna z technologii, które mogą ulepszyć smartfony. Samsung pracuje nad ulepszeniem czujników stosowanych w smartfonach firmy, a także nad rozszerzeniem zasięgu 5G, aby zapewnić użytkownikom łączność, co jest szczególnie ważne w sytuacjach awaryjnych.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz