Samsung nadal będzie pomagał Google w tworzeniu chipów dla smartfonów Pixel

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Smartfony Google Pixel 7 na autorskim mikroprocesorze Google Tensor G2 trafiły do ​​sprzedaży nie tak dawno, a już pojawiły się pewne informacje dotyczące urządzeń nowej generacji. Według internetowych źródeł nadchodzący procesor smartfona Pixel 8, który powstaje pod kryptonimem Zuma i prawdopodobnie będzie nosił nazwę Tensor G3, a także kilka innych rozwiązań sprzętowych, powstanie wspólnie z południowokoreańską firmą Samsung.

W tej chwili niewiele wiadomo o mikroprocesorze Zuma, ale najwyraźniej Google współpracuje z Samsungiem nad stworzeniem potężniejszej platformy z zaawansowanymi funkcjami AI. Według źródła, procesor Zuma, który ma oficjalnie nosić nazwę Tensor G3, będzie niestandardową wersją Exynos 2300, nowej platformy południowokoreańskiego giganta technologicznego. Wiadomo również, że procesor Zuma korzysta z modemu Exynos 5300 5G 5G, podobnego do tego używanego w Tensor G2.

Oczekuje się, że procesor Zuma będzie produkowany przez firmę Samsung przy użyciu technologii procesowej 3 nm. Stosowany obecnie w smartfonach Pixel 7 procesor Tensor G2 jest wytwarzany zgodnie z procesem technologicznym 5 nm. Źródło wspomina również o dwóch nowych smartfonach Google rozwijanych pod nazwami kodowymi Shiba i Husky. Oba urządzenia wyposażono w 12 GB pamięci RAM. Shiba wykorzystuje wyświetlacz o rozdzielczości 2268 × 1080 pikseli, podczas gdy Husky używa wyświetlacza o rozdzielczości 2822 × 1344 pikseli. Prawdopodobnie jest to odpowiednio Pixel 8 i Pixel 8 Pro.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz