Samsung Electronics pożyczy 16 miliardów dolarów od Samsung Display na wsparcie inwestycji

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Samsung Electronics ma pożyczyć 16 miliardów dolarów od swojego działu wyświetlaczy Samsung Display, co ma pomóc gigantowi technologicznemu utrzymać wysokie inwestycje w rozwój nawet w dobie kryzysu.

Firma Samsung Electronics podpisała umowę pożyczki ze swoją spółką Samsung Display, w której posiada 85% udziałów, na pożyczkę w wysokości 20 bilionów wonów, czyli w przybliżeniu równowartość 16 miliardów dolarów. Oprocentowanie pożyczki wynosiło 4,6% rocznie. Na podstawie danych przekazanych przez spółki koreańskim regulatorom 14 lutego, termin spłaty pożyczki przypada na sierpień 2025 roku.

Samsung Electronics liczy na zabezpieczenie kapitału obrotowego w wymaganej wielkości – pieniądze zostaną przeznaczone na budowę nowych zakładów produkcyjnych, rozwój nowych technologii oraz inne pozycje wydatków inwestycyjnych. W styczniu Samsung ogłosił, że zamierza utrzymać nakłady inwestycyjne w 2023 roku na poziomie z ubiegłego roku, wbrew oczekiwaniom ich ograniczenia. Według Bloomberga Samsung wydał w ubiegłym roku 39 miliardów dolarów na swoje projekty, związane głównie z wypuszczeniem chipów. Firma stwierdziła, że ​​dzisiejsze trudne warunki rynkowe i słaby popyt konsumentów dają dziś możliwość inwestowania na wczesnym etapie, kiedy rynek zacznie się ożywiać.

Firma ostrzegała już, że rynek smartfonów będzie się nadal kurczył w 2023 r. po poważnym spadku w 2022 r. (dwucyfrowym). Ponieważ firma jest najpotężniejszym graczem na rynku smartfonów, pamięci i wyświetlaczy, jej wyniki w dużej mierze zależą od słabnącego rynku smartfonów i serwerów. Tych mnie mniej, producent spodziewa się, że w dłuższej perspektywie popyt na jego technologie i produkty będzie rósł.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz