Sąd utrzymał w mocy grzywnę nałożoną na Apple w wysokości 906 milionów rubli

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Okazało się, że Moskiewski Sąd Arbitrażowy oddalił skargę amerykańskiej firmy Apple na decyzję sądu poprzedniej instancji, który uznał grzywnę Federalnej Służby Antymonopolowej w wysokości 906 mln rubli (około 12 mln USD) za zgodną z prawem . Przypomnijmy, że Federalna Służba Antymonopolowa ukarała korporację grzywną za nadużywanie dominującej pozycji w segmencie rynku związanym z dystrybucją aplikacji na urządzenia z systemem iOS.

„Pozostawić decyzję (rozstrzygnięcie) sądu pierwszej instancji i decyzję sądu apelacyjnego bez zmian, a skargę kasacyjną – bez zaspokojenia” – czytamy w aktach sprawy.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2021 roku FAS nałożył na Apple karę finansową. W październiku tego samego roku wydział wszczął kolejną sprawę przeciwko amerykańskiej firmie. Regulator uznał, że korporacja zabroniła rosyjskim programistom informowania kupujących aplikacje na platformie App Store o istnieniu alternatywnych metod płatności. W ramach postępowania w tej sprawie w styczniu br. FAS nałożył na amerykańską firmę karę 1,2 mld rubli.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz