Sąd nakazał Google przywrócenie kanałów Ren TV YouTube lub zapłacenie 100 000 rubli dziennie

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Moskiewski Sąd Arbitrażowy rozstrzygnął pozew firmy Accept LLC (kanał telewizyjny REN) przeciwko Google, zgodnie z którym struktury tego ostatniego muszą przywrócić dostęp do dziewięciu kanałów YouTube kanału telewizyjnego Ren, w tym Novosti, Film dokumentalny, Jak urządzony jest świat” , „Tajemnica wojskowa”, „Terytorium złudzeń” i inne.

Sąd Arbitrażowy ustalił również wysokość kary, jaka zostanie naliczona w przypadku niewykonania przez pozwanych orzeczenia sądu. Od szóstego dnia od wejścia w życie decyzji struktury Google będą zobowiązane do zapłaty kary w wysokości 100 tysięcy rubli dziennie. Z każdym kolejnym tygodniem wysokość kary będzie się podwajać, aż jej łączna wysokość osiągnie 1 mld rubli. Jeśli struktury Google nie zastosują się do decyzji w ciągu dziewięciu miesięcy, kara będzie kontynuowana według tej samej formuły, ale bez ograniczenia wysokości kary.

W październiku ubiegłego roku sąd nakazał Google odblokowanie kanału TNT na YouTube pod groźbą kary w wysokości 100 tysięcy rubli. dziennie i dalsze naliczanie kary według tego samego wzoru. W listopadzie sąd wydał podobne orzeczenie przeciwko Google w związku z odblokowaniem kanału YouTube NTV.

Wczesny rosyjski oddział Google wszczął postępowanie upadłościowe. Sąd uznał zasadność złożenia przez spółkę wniosku o upadłość i wprowadził wobec niej procedurę kontrolną. Jednak wówczas postępowanie to zostało zawieszone przez sąd z powodu nieuiszczenia przez spółkę kary.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz