Rosyjscy nabywcy OnePlusa 11 blokowali połączenia, ponieważ smartfon jest „przystosowany do innego regionu”

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

OnePlus zaczął blokować funkcję połączeń w swoich smartfonach wydanych na rynek chiński, ale aktywowanych w innych regionach. Nabywcy nowych flagowców OnePlus 11 z chińskim oprogramowaniem z Rosji, Indii, Brazylii i innych krajów mieli problem z regionalnym blokowaniem.

Jak powiedział jeden z użytkowników forów w3bsit3-dns.com, po około dwóch tygodniach użytkowania kupiony w Chinach smartfon OnePlus 11 przestał odbierać i wykonywać połączenia. Podczas próby nawiązania połączenia smartfon wyświetla następujący komunikat: „Twój telefon jest przystosowany do określonego regionu. W Twoim regionie obowiązują ograniczenia dotyczące funkcji połączeń. Skontaktuj się z miejscem zakupu telefonu, aby rozwiązać problem.”

Zgłoszono, że problem występuje tylko na smartfonach OnePlus 11 z chińskim oprogramowaniem układowym, które po raz pierwszy zostały włączone poza Chinami. Jak dowiedzieli się użytkownicy, pliki systemowe smartfonów zawierają kody krajów mobilnych MMC (Mobile Country Code), w których uruchamiane jest blokowanie regionalne. Lista jest dość długa (można ją przeczytać tutaj i sprawdzić w Wikipedii), ale oprócz Rosji obejmuje Kazachstan, a także większość krajów Europy i Azji, niektóre kraje Afryki, Kanadę i Meksyk.

Flashowanie smartfona z chińskiej wersji ColorOS na międzynarodowy OxygenOS pomaga rozwiązać problem. Możesz zmienić oprogramowanie zarówno samodzielnie, jak i kontaktując się z centrum serwisowym. To prawda, że ​​oficjalne usługi raczej nie uznają tego za przypadek gwarancyjny, ale prawdopodobnie będą w stanie pomóc za dodatkową opłatą. Ponadto eksperci w warsztatach mogą pomóc w przejściu na OxygenOS, ale ponownie za dodatkową opłatą.

Przedstawicielstwo Oppo w Rosji skomentowało sytuację w następujący sposób: „W tej chwili urządzenia marki Oppo są oficjalnie prezentowane w Rosji, które objęte są wsparciem serwisowym. Dziś marka OnePlus nie jest oficjalnie reprezentowana na rynku rosyjskim. W przypadku jakichkolwiek problemów zalecamy skontaktowanie się z miejscem zakupu urządzenia.”

Zostanie dodane…

Źródła:

4PDA Habr

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz