Roskomnadzor dodał PUBG Mobile do rejestru organizatorów rozpowszechniania informacji – to pierwszy taki przypadek w przypadku gier

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Roskomnadzor dodał PUBG Mobile do rejestru organizatorów rozpowszechniania informacji – to pierwszy taki przypadek w przypadku gier

Gazeta „Kommersant”, powołując się na dane z projektu Roskomsvoboda (uznanego za agenta zagranicznego), podaje, że Roskomnadzor po raz pierwszy wpisał grę wideo do rejestru organizatorów rozpowszechniania informacji.

Mowa o darmowej mobilnej grze Battle Royale PUBG Mobile i jej operatorze, czyli singapurskiej firmie Proxima Beta, powiązanej z chińskim gigantem technologicznym Tencent.

PUBG Mobile (a dokładniej jego oficjalna strona internetowa) został wpisany do rejestru organizatorów rozpowszechniania informacji (ORI) już 22 września, ale media zainteresowały się sytuacją dopiero teraz.

Pod groźbą zablokowania organizatorzy rozpowszechniania informacji w Internecie zobowiązani są m.in. do przechowywania danych o swoich użytkownikach i ich działaniach na terenie Rosji.

Do 26 października PUBG Mobile pozostanie jedyną grą w rejestrze ORI

Z reguły rejestr ARI obejmuje usługi umożliwiające komunikację między użytkownikami (sieci społecznościowe, fora itp.). Decyzje o włączeniu gier do grona organizatorów rozpowszechniania informacji nie były wcześniej zgłaszane.

Roskomnadzor poproszony przez Kommersant o komentarz w tej sprawie oświadczył, że dodał PUBG Mobile do rejestru ARI, aby zapewnić środki „przewidziane przez ustawodawstwo w zakresie bezpieczeństwa informacji”.

PUBG Mobile zadebiutowało w marcu 2018 roku na urządzeniach z systemami iOS i Android. Od tego czasu grę pobrano ponad 1,3 miliarda razy (w tym wersję chińską i indyjską), a łączne przychody przekroczyły 9 miliardów dolarów.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz