Robomobil bez kierownicy „córka” Amazona po raz pierwszy przewoził pasażerów po drodze publicznej

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

W pełni autonomiczny wahadłowiec wyprodukowany przez start-up Zoox, spółkę zależną Amazona, po raz pierwszy przewoził pasażerów po drodze publicznej, poinformował Bloomberg.

Zgodnie z oświadczeniem Zoox, jego pojazd elektryczny bez kierownicy przewoził pracowników firmy na milowej (1,6 km) trasie między dwoma głównymi budynkami Zoox w Foster City w Kalifornii. Wahadłowiec będzie teraz regularnie przewoził personel na tej trasie, dopóki Zoox nie otrzyma dodatkowych zezwoleń regulacyjnych na świadczenie publicznych usług transportu autonomicznego.

Startup zauważył, że po raz pierwszy autonomiczny pojazd zaprojektowany do poruszania się bez kontroli człowieka przewozi pasażerów po drodze publicznej.

Zoox otrzymał pozwolenie na testowanie samojezdnych samochodów bez kierowcy w kabinie w 2020 roku. Aby móc przetestować zrobotyzowaną taksówkę bez kierownicy, musiał uzyskać dodatkowe pozwolenie od regulatora.

Zoox Robot Taxi nie ma tradycyjnej kierownicy ani pedałów i może przewozić do czterech pasażerów. Na trasie do Foster City wahadłowiec będzie jechał z prędkością 35 mil na godzinę (56 km/h).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz