Rivian naprawdę opracowuje rower elektryczny

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Dla wielu producentów pojazdów elektrycznych rowery elektryczne są czynnością uboczną, mającą na celu zapewnienie entuzjastom ekologii innej alternatywy w markowym ekosystemie. BMW, Porsche i Hummer albo budują motocykle we własnym zakresie, albo współpracują z podmiotami zewnętrznymi, ale raczkujący amerykański producent Rivian przygotowuje się do samodzielnego zajęcia się rowerami elektrycznymi.

Przez długi czas o tych zamiarach dyskutowano jedynie na poziomie plotek, ale teraz, jak informuje Electrek, potwierdził je na spotkaniu z pracownikami firmy założyciel firmy Rivian, Robert Scaringe (RJ Scaringe). Stwierdził, że pierwszy masowo produkowany rower elektryczny marki jest obecnie w aktywnej fazie rozwoju. Nie wiadomo, jaką rolę przyjmą rowery w przyszłej polityce marketingowej Riviana, ale z pewnością łatwiej będzie uruchomić ich produkcję w firmie niż w przypadku pojazdów elektrycznych. Rowery są nie tylko tańsze w produkcji i tańsze w zakupie, ale łatwiej je umieścić na linii montażowej ze względu na mniej barier biurokratycznych.

Początkowo oferta pojazdów elektrycznych Rivian ograniczała się do pickupów R1T, pokrewnych crossoverów R1S i samochodów dostawczych dla Amazona, ale do 2026 roku firma spodziewa się wprowadzić platformę R2 nowej generacji, co powinno pozwolić jej wejść na światowy rynek z bardziej kompaktowymi modelami, choć w tych samych stylach nadwozia. Formalnie eksploatacja rowerów wpisuje się w promowany przez Rivian styl życia posiadaczy samochodów, sądząc po materiałach marketingowych firmy, które często przedstawiają pickupy i rowery na tle krajobrazów nawiązujących do aktywności turystycznej.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz