Reżyser Elden Ring ujawnił zakres Shadow of the Erdtree i odpowiedział na pytanie dotyczące Elden Ring 2

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Prezes FromSoftware i dyrektor Elden Ring, Hidetaka Miyazaki, w rozmowie z IGN i Eurogamer podzielił się nowymi szczegółami dotyczącymi dodatku Shadow of the Erdtree, który w całości został zaprezentowany dzień wcześniej.

Według Miyazakiego Shadow of the Erdtree będzie największym rozszerzeniem w historii FromSoftware: mapa wielkości Tomb (jeśli nie większa), kolejne jadowite bagno, ponad 10 bossów i osiem nowych kategorii broni.

Akcja Shadow of the Erdtree będzie rozgrywać się w Shadowlands, obszarze, który istnieje w tym samym wszechświecie co Between-Earth, ale jest od niego fizycznie oddzielony ze względów fabularnych. Do nowej lokacji możesz przedostać się poprzez kokon znajdujący się w pałacu Mogvin.

W rozszerzeniu gracze pójdą śladami Mikelli, a Messmer (na zrzucie ekranu) odegra kluczową rolę w fabule

Miyazaki dodał, że Shadow of the Erdtree zaoferuje graczom podobne wrażenia jak podstawowa wersja gry, zarówno pod względem struktury (otwarte obszary, lochy oparte na fabule i opcjonalne), jak i poziomu trudności.

„Nasi bardziej zagorzali gracze znajdą [w Shadow of the Erdtree] opcjonalnych bossów, takich jak Malenia, których prawdopodobnie pamiętacie z głównej gry” – zasugerował Miyazaki.

Zobacz wszystkie zdjęcia (4)

Odpowiadając na pytanie o potencjalny Elden Ring 2 lub drugie DLC, dyrektor ds. rozwoju nie wyklucza możliwości kontynuacji historii w przyszłości, jednak na tym etapie studio nie ma żadnych planów.

Shadow of the Erdtree trafi do sprzedaży 21 czerwca na PC (Steam), PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i S. Dodatek można zamówić w przedsprzedaży na rosyjskim Steamie za 2399 rubli. Wraz z datą premiery DLC zaprezentowano zwiastun rozgrywki.

Komentarz ( ) Wieczorne 3DNews W każdy dzień powszedni wysyłamy podsumowanie wiadomości bez żadnych bzdur i reklam. Dwie minuty na przeczytanie – i jesteś świadomy głównych wydarzeń. Powiązane materiały Zwiastun rozgrywki dla Elden Ring: Shadow of the Erdtree potwierdził datę premiery wielkoformatowego dodatku – przedsprzedaż dostępna jest na rosyjskim Steamie Streamer jako pierwszy na świecie ukończył Elden Ring z randomizerem bez odniesienia obrażeń – zajęło mu to 11 miesięcy i ponad 1000 prób „Jak zapisał Miyazaki”: streamer zobowiązał się ukończyć Elden Ring przy użyciu alfabetu Morse’a i pokonał już pierwszego poważnego bossa „Największe poświęcenie ze wszystkich”: Hollow Knight: fani Silksong grożą usunięciem własnego forum w nadziei, że przyciągną uwagę programistów Deep Silver pochwalił się sprzedażą Metro Exodus i zasugerował, kiedy spodziewać się nowej części Crystal Dynamics ujawniło nowy projekt Lary Croft – wygląda na to, jak będzie wyglądał Tomb Raider w kolejnym Tomb Raider

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz