Retrofuturystyczna gra logiczna z kontrolą grawitacji PUNT jest przygotowywana do wydania na Steamie – gra narodziła się z moda do Portala

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Retrofuturystyczna gra logiczna z kontrolą grawitacji PUNT jest przygotowywana do wydania na Steamie – gra narodziła się z moda do Portala

Portal TheGamer zauważył, że w serwisie cyfrowej dystrybucji Steam pojawiła się strona PUNT, retrofuturystycznej pierwszoosobowej łamigłówki, która wyrosła z modyfikacji Portala.

Zgodnie z fabułą, amerykańska firma Harmonics wymyśla urządzenie do manipulowania masą otoczenia EMMA (The Environmental Mass Manipulation Apparatus), które pozwala kontrolować grawitację.

Gracze wcielają się w amerykańskiego porucznika BBC, Daniela Tekasiego, który przybywa do siedziby Harmonics 1 stycznia 2000 roku, aby przetestować EMMA.

Z EMMA możesz chwytać i rzucać przedmiotami, zmieniać ich grawitację, „zamrażać” je w powietrzu. Po strzale w jego stopy postać wzleci pod sufit – przydaje się to również przy rozwiązywaniu zagadek.

Twórcy PUNT z amerykańskiego LunchHouse Software obiecują retrofuturystyczny świat (rok 2000 w oczach ludzi lat 70.), 2-4 godzinną kampanię fabularną oraz wsparcie Steam Workshop wkrótce po premierze.

Od 2015 roku PUNT przeszedł kilka restartów i odrodził się z modyfikacji Portalu w niezależny produkt komercyjny. Obecna iteracja została stworzona przez LunchHouse Software od zimy 2019 roku w oparciu o wcześniejsze osiągnięcia.

Wydanie PUNT spodziewane jest przez cały bieżący rok na Steamie. Strona w serwisie Valve zawiera przybliżone wymagania sprzętowe, zrzuty ekranu (patrz niżej) oraz załączony powyżej prawie dwuminutowy film z rozgrywką z 4 lutego.

Zobacz wszystkie obrazy (5)

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz