Razer przedstawia mechaniczną klawiaturę BlackWidow V4 Pro za 230 USD z częstotliwością odpytywania do 8000 Hz

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Razer zaprezentował klawiaturę mechaniczną BlackWidow V4 Pro. Kluczowe cechy, które wyróżniają go od poprzedniego BlackWidow V3 Pro, to nowe pokrętło ustawień, dodatkowe programowalne klawisze, jasne podświetlenie Razer Chroma RGB i bardzo wysoka częstotliwość odpytywania, która znacznie zmniejsza opóźnienie sygnału.

Podobnie jak BlackWidow V3 Pro, nowy BlackWidow V4 Pro jest wyposażony w jedną z dwóch opcji przełączników mechanicznych: Razer Green lub Razer Yellow. Te pierwsze wyróżniają się bardziej dźwięcznym kliknięciem po naciśnięciu, te drugie są ciche i mają krótszy skok. Obie opcje są oceniane na 100 milionów kliknięć.

BlackWidow V4 Pro oferuje całkowicie aluminiową obudowę z podświetleniem na dolnych powierzchniach bocznych. Nowość wyposażona jest w nóżki z dwustopniową regulacją wysokości. Klawiatura jest wyposażona w wyściełaną podpórkę pod nadgarstek z imitacją skóry, zapięciem magnetycznym i podświetleniem.

Po lewej stronie frontu klawiatury znajduje się pięć niezależnych programowalnych klawiszy. Trzy kolejne znajdują się obok nich po lewej stronie. Dodatkowo nowość została wyposażona w nowe programowalne sterowanie obrotowe.

Za pomocą tego suwaka możesz sterować oświetleniem Razer Chroma RGB, powiększać/zbliżać przeglądarkę, programy graficzne i dokumenty tekstowe, przełączać się między otwartymi aplikacjami, oknami pulpitu lub kartami przeglądarki i nie tylko.

W prawej górnej części klawiatury umieszczono wielofunkcyjną regulację głośności, a także cztery klawisze do sterowania treścią multimedialną. Nowość została wyposażona we wbudowaną pamięć, która pozwala na przechowywanie aż pięciu różnych profili ustawień.

Razer BlackWidow V4 Pro nadal ma odłączany kabel USB Type-C (dołączony jest również adapter USB Type-A do Type-C), ale utracił możliwości bezprzewodowe. Zamiast tego oferują wsparcie dla bardzo wysokich częstotliwości odpytywania do 8000 Hz. Ponadto nowość otrzymała dodatkowe złącze USB 2.0, za pomocą którego można podłączyć mysz lub gamingowy zestaw słuchawkowy USB.

Producent wycenił BlackWidow V4 Pro na 230 USD. Dostawy nowych pozycji rozpoczną się 21 lutego.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz