Qiwi była zobowiązana do przekazywania FSB danych o użytkownikach i ich działaniach

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Strona internetowa systemu płatności elektronicznych Qiwi jest wpisana do rejestru organizatorów rozpowszechniania informacji (ARI) Roskomnadzoru, pisze Kommersant. Teraz, zgodnie z prawem, Qiwi będzie zobowiązana do gromadzenia, przechowywania i udostępniania na żądanie organów ścigania informacji o działaniach i interakcjach użytkowników na swojej platformie.

Witryna Qiwi.com została zarejestrowana w rejestrze Roskomnadzor 9 lutego.

Zgodnie z prawem usługa Qiwi jest teraz zobowiązana do przechowywania danych dotyczących odbioru, transmisji i przetwarzania wiadomości głosowych i pisemnych użytkowników, obrazów i filmów przez okres roku, a same wiadomości są przechowywane przez sześć miesięcy. Ponadto zobowiązuje to usługę płatniczą do przekazywania odpowiednich informacji przedstawicielom organów ścigania na żądanie.

W rozmowie z rosyjskim „Forbesem” ekspert kancelarii prawniczej DRK Jewgienij Krawczenko zauważył, że jeśli Qiwi wcześniej współpracował z Bankiem Centralnym i Rosfinmonitoring w zakresie informacji finansowych, a inne departamenty mogły otrzymywać informacje na żądanie, „teraz FSB otrzymała zielone światło i stały dostęp do danych firmy”.

Qiwi to rosyjska i międzynarodowa grupa firm świadcząca usługi płatnicze i finansowe w Rosji i innych krajach. Qiwi posiada zintegrowaną sieć płatności, która umożliwia płatności za pośrednictwem kanałów mobilnych, online i offline.

Źródła:

Kommiersant Forbesa

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz