Przeglądarka Opera będzie miała również bota AI ChatGPT

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Bot ChatGPT AI zostanie zintegrowany z przeglądarką Opera, donosi CNBC, powołując się na informacje chińskiej firmy Kunlun Tech, która jest właścicielem przeglądarki. Firma nie podała, kiedy projekt zostanie wdrożony i czy innowacja wpłynie na mobilne wersje Opery na iOS i Androida.

Od swojego debiutu bot ChatGPT stworzony przez OpenAI stał się niezwykle popularny – technologiczni giganci zostali zmuszeni do szybkiej reakcji, a teraz chatboty przejmują wyszukiwanie w sieci od Microsoftu i Google. Według Statcounter, Google Chrome był w styczniu najpopularniejszą przeglądarką na świecie z 65,4% udziałem, podczas gdy Opera była dopiero szósta z 2,4% rynku. W trzecim kwartale widownia Opery wynosiła około 321 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie – w okresie sprawozdawczym projekt przeglądarki gier pomógł deweloperowi zwiększyć przychody o 28% w ujęciu rocznym do 85,3 miliona dolarów.

Papiery wartościowe należące do Opera Chinese Kunlun Tech są przedmiotem obrotu na giełdzie w Shenzhen. W grudniu firma ogłosiła zamiar opublikowania kodów źródłowych systemów AI generujących muzykę i obrazy. W ciągu ostatniego roku akcje Kunlun Tech zyskały 40%, podczas gdy notowane na Nasdaq akcje Opery wzrosły tylko o 10%.

Chińscy giganci technologiczni Baidu i Alibaba również niedawno ogłosili prace nad własnymi odpowiednikami ChatGPT.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz