Profesjonalny portal społecznościowy LinkedIn również zaczął zwalniać pracowników

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W ostatnich miesiącach wiele dużych firm technologicznych doświadczyło masowych zwolnień, w tym Google, Meta*, Amazon i Microsoft. Choć portal społecznościowy LinkedIn jest własnością Microsoftu, do niedawna zwolnienia go nie dotyczyły. Jednak teraz przyszła kolej na szukanie pracy i jej pracowników.

LinkedIn służy przede wszystkim jako platforma dla pracowników i pracodawców poszukujących się nawzajem na rynku pracy. Gdy rozpoczęła się fala zwolnień, wiele ofiar odświeżyło swoje profile na platformie LinkedIn. Teraz wygląda na to, że sami pracownicy firmy będą musieli walczyć o nowe miejsce pod słońcem.

Microsoft poinformował w poniedziałek o zwolnieniach kilku pracowników LinkedIn. W szczególności mówimy o cięciach w dziale rekrutacji. Nie wiadomo jeszcze, ile osób zostanie zwolnionych, ani jaki jest ich odsetek w stosunku do ogólnej liczby pracowników.

Uruchomiony w 2003 roku LinkedIn zawsze był siecią społecznościową skupiającą się na użytkownikach biznesowych i poszukiwaniach pracy/pracowników, nawet po tym, jak Microsoft przejął firmę za ponad 26 miliardów dolarów w 2016 roku. Według LinkedIn ponad 850 milionów ludzi jest użytkownikami usługi.

W styczniu Microsoft ogłosił plany zwolnienia około 10 000 pracowników, czyli około 5% całości. W szczególności chodziło o redukcje w jednostce zajmującej się tworzeniem gogli rzeczywistości mieszanej, dewelopera gier Halo 343 Industries, a także o zwolnienie około 300 osób z GitHub.

* Zawarte w wykazie stowarzyszeń publicznych i organizacji religijnych, w stosunku do których sąd podjął ostateczną decyzję o likwidacji lub zakazie działalności na podstawie ustawy federalnej nr 114-FZ z dnia 25 lipca 2002 r. „O przeciwdziałaniu działalności ekstremistycznej. ”

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz