Prezes AMD Lisa Su wygłosi prezentację na otwarciu targów Computex 2024 – czy czekamy na Zen 5 i oparte na nim procesory?

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Dyrektor generalna AMD Lisa Su wygłosi przemówienie programowe 3 czerwca na międzynarodowej wystawie elektroniki Computex 2024 w Tajpej. Poinformował o tym organizator corocznej imprezy, TAITRA. Zakłada się, że AMD wykorzysta platformę do ogłoszenia architektury procesorów Zen 5.

Główna część wystawy Computex 2024 zostanie otwarta 4 czerwca. Oczekuje się, że w wydarzeniu wezmą udział Qualcomm, Intel, MediaTek, NXP, SuperMicro, Delta i wiele innych. Jednak jako pierwszy swój raport złoży szef AMD. Ostatni raz Lisa Su wygłosiła przemówienie otwierające w Computex w 2022 roku. Zeszłoroczną wystawę otworzył dyrektor generalny firmy NVIDIA, Jensen Huang.

„Przewodniki firmy Computex przedstawiają wiodących liderów branży. Tegoroczną prelegentką inauguracyjną będzie Lisa Su, prezes i dyrektor generalny AMD. Została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem IEEE w branży półprzewodników, Medalem Roberta N. Noyce’a, i kierowała transformacją firmy AMD w lidera w dziedzinie obliczeń o wysokiej wydajności i adaptacyjnych. Pani Su opowie o nowej generacji produktów AMD, które zapewnią przełomowe nowe możliwości w zakresie sztucznej inteligencji, od urządzeń chmurowych i brzegowych po komputery PC i inne inteligentne produkty końcowe” – stwierdził Computex w oświadczeniu.

Rozmowy otwierające Computex często są pełne niespodzianek. Przykładowo na tych samych targach Computex 2022 AMD ogłosiło procesory Ryzen PRO 6000. Jednocześnie firma wprowadziła technologię Smart Access Store i mówiła o rozbudowie ekosystemu laptopów AMD Advantage. Co jednak ważniejsze, na targach Computex 2022 AMD zaprezentowało architekturę Zen 4 i oparte na niej procesory Ryzen 7000. Ponadto firma szczegółowo opowiedziała o nowej platformie AM5 i zaprezentowała kilka chipsetów AMD z serii 600. Na tym samym wydarzeniu AMD przeprowadziło pierwszą demonstrację nowej platformy.

AMD nie potwierdziło jeszcze dokładnych dat ogłoszenia nowej architektury Zen 5, a także nowych opartych na niej procesorów do komputerów stacjonarnych i mobilnych. Jednak firma już w przeszłości zapewniała, że ​​takie ogłoszenia nastąpią w tym roku. Być może AMD podzieli się nowymi informacjami na targach Computex 2024.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz