Prezentowany smartfon elektryczny Nio Phone o flagowych parametrach i cenie

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
4 min. czytania

Chiński producent pojazdów elektrycznych Nio zorganizował wydarzenie, podczas którego opowiedział o swoich osiągnięciach, podzielił się planami na przyszłość, a także zaprezentował smartfon Nio Phone. W ekskluzywnym wywiadzie dla CNBC współzałożyciel firmy i prezes Qin Lihong powiedział, że oczekuje się, że co najmniej połowa użytkowników pojazdów elektrycznych Nio kupi nowy produkt. Dodał, że smartfon jest dostępny dla wszystkich konsumentów w Chinach, a nie tylko posiadaczy maszyn Nio.

Lihun zauważył, że aplikacja mobilna Nio ma 600 000 aktywnych użytkowników dziennie, co stanowi około 1,5 razy więcej niż liczba użytkowników pojazdów elektrycznych firmy. Zatem Nio ma już pewną liczbę potencjalnych nabywców smartfonów, a w przyszłości ich liczba będzie tylko rosła.

Oczywiście nowy produkt zaoferuje dodatkowe funkcje posiadaczom pojazdów elektrycznych Nio. Choć Nio Phone przypomina typowy smartfon, wyposażony jest w specjalny przycisk, dzięki któremu można go używać jako kluczyka do samochodu. Nowy produkt można także łatwo połączyć z samochodem, umożliwiając np. przeniesienie wideokonferencji z urządzenia mobilnego do systemów samochodu – dodał Lihun.

Jak już wcześniej informowaliśmy, smartfon Nio Phone wyposażony jest w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Urządzenie ma aż 16 GB RAM-u i pamięć flash o pojemności do 1 TB. Bateria ma pojemność 5200 mAh i obsługuje szybkie ładowanie przewodowe 66 W, szybkie ładowanie bezprzewodowe 50 W i bezprzewodowe ładowanie zwrotne 10 W.

Ekran Nio Phone o przekątnej 6,81 cala obsługuje rozdzielczość 2K i częstotliwość odświeżania 120 Hz. Przy maksymalnej jasności 1800 cd/m2 ekran zapewnia pokrycie przestrzeni barw DCI-P3. Do robienia zdjęć i filmów smartfon ma potrójny aparat z głównym 50-megapikselowym sensorem, a także 50-megapikselowy moduł ultraszerokokątny i 50-megapikselowy aparat z teleobiektywem w kształcie peryskopu. Wysoką jakość dźwięku gwarantują głośniki obsługujące technologię Dolby Atmos.

Do sterowania smartfonem wykorzystywany jest autorski interfejs SkyUI oparty na systemie Android. Nio Phone obsługuje łączność UWB, dzięki czemu może być używany jako klucz cyfrowy do pojazdów elektrycznych Nio. Co więcej, smartfon może obsługiwać połączenie z kilkoma pojazdami elektrycznymi Nio. Dodatkowo Nio Phone obsługuje odblokowywanie pojazdów elektrycznych za pomocą technologii NFC, z której można korzystać nawet wtedy, gdy poziom naładowania baterii jest niski (w ciągu 48 godzin). Producentem nowego produktu jest firma Weilai. Nio nie ma planów wypuszczenia smartfona w Europie – przynajmniej do czasu, gdy rynek się powiększy, zauważył Lihun.

W zależności od konfiguracji Nio Phone kosztuje od 6490 juanów (około 890 dolarów) do 7499 juanów (około 1027 dolarów).

Źródła:

CNBC chedongxi.com Komentarz ( ) Wieczorne 3DNews W każdy dzień powszedni wysyłamy podsumowanie wiadomości bez żadnych bzdur i reklam. Dwie minuty na przeczytanie – i jesteś świadomy głównych wydarzeń. Powiązane materiały Debiutancki smartfon producenta samochodów Nio po raz pierwszy pojawił się na zdjęciach Producent samochodów elektrycznych Nio zaprezentuje swój pierwszy smartfon, Nio Phone, 21 września Chiński producent pojazdów elektrycznych NIO otrzymał licencję na produkcję smartfonów Sam Google jeszcze przed zapowiedzią obejrzał Pixela 8 Pro ze wszystkich stron i potwierdził, że smartfon ma czujnik temperatury Beeline zostanie sprzedany rosyjskim władzom przed 13 października iPhone 15 Pro Max nie dogonił w testach AnTuTu najszybszego smartfona z Androidem

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz