„Prawie zapomniałem, że nie oglądam filmu”: fanowska zapowiedź fotorealistycznego horroru opartego na „To”

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Grafik TeaserPlay, znany z koncepcyjnych zwiastunów, w filmie na swoim kanale YouTube pokazał, jak mógłby wyglądać horror na podstawie powieści „To” amerykańskiego pisarza Stephena Kinga.

Przypomnijmy, że oryginalne dzieło Kinga i kolejne filmowe adaptacje (najnowsza z 2019 roku) opowiadają historię starożytnego potwora znanego jako It, zdolnego do przybrania postaci przerażającego klauna Pennywise.

Jak zauważa TeaserPlay, Pennywise wciąż cieszy się popularnością i budzi strach w widzach, więc nadzieja na wysokobudżetowy horror oparty na kultowej powieści nie gaśnie.

Niemniej jednak na horyzoncie nie pojawiają się jeszcze żadne istotne zapowiedzi, więc ekipa TeaserPlay postanowiła pokazać swoją wariację na temat fotorealistycznego horroru It na silniku Unreal Engine 5.

W dwuminutowym filmie pierwszoosobowym bezimienny bohater pędzi ulicami miasta Derry za czerwonym balonem, ale zderza się (więcej niż raz) z Pennywise.

Publiczność doceniła nowe dzieło TeaserPlay (85% polubień), zwracając uwagę na realistyczne oświetlenie i ogólną napiętą atmosferę. „To było naprawdę przerażające. Prawie zapomniałem, że nie oglądam filmu ”- powiedział skeeze Nutz.

W Sumo Nottingham Studios trwają prace nad nowoczesną adaptacją innej znanej serii horrorów, Teksańskiej masakry piłą mechaniczną. Jednak Teksańska masakra piłą mechaniczną nie jest pojedynczym horrorem, ale filmem asymetrycznym.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz