Podsystem Androida w Windows 11 zostanie przyspieszony nawet o 50% na pecetach z procesorami Intela i AMD

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Firma Microsoft nie tylko nadal udostępnia nowe wersje systemu Windows 11 testerom, ale także regularnie aktualizuje podsystem Windows dla systemu Android. Kolejna wersja WSA 2301.40000.4.0 została niedawno udostępniona członkom programu Windows Insider. Według Microsoftu ta aktualizacja znacznie poprawi wydajność komputerów z procesorami Intela i AMD w niektórych przypadkach użycia.

Twórcy obiecują kilka ulepszeń w nowej wersji WSA, z których najbardziej zauważalną jest poprawa wydajności pod względem liczby klatek na sekundę. W przypadku komputerów opartych na procesorach x86, czyli układach Intela i AMD, mówimy o wzroście wydajności nawet o 50%, a w przypadku komputerów z procesorami ARM nawet o 20%.

Oprócz tego nowa wersja WSA integruje aktualizacje bezpieczeństwa Androida 13, a także kilka innych poprawek i ulepszeń mających na celu poprawę stabilności podsystemu. Twórcy zoptymalizowali WSA do pracy z kamerą, dodali synchronizację przełączników sterowania mikrofonem i kamerą między aplikacjami Windows i Android oraz inne usprawnienia. Pełną listę wprowadzonych zmian można zobaczyć na blogu dewelopera.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz