Podejrzenia o kopiowanie zwiastunów Call of Duty i The Last of Us zostały dodane do problemów twórców The Day Before – porównanie klatka po klatce

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Podejrzenia o kopiowanie zwiastunów Call of Duty i The Last of Us zostały dodane do problemów twórców The Day Before – porównanie klatka po klatce

Redaktor zwiastunów gier, Chromastone10, zauważył, że zapowiedź niedawnej demonstracji rozgrywki The Day Before, strzelanki survivalowej MMO z otwartym światem od jakuckiego studia Fntastic, podejrzanie przypomina klipy z innych projektów.

Przypomnijmy, że 10-minutowa prezentacja rozgrywki w The Day Before, która odbyła się 2 lutego, rozpoczęła się kilkusekundowym urywkiem filmowym.

Jak zauważył Chromastone10, kilka pierwszych klatek The Day Before przypomina sceny ze zwiastuna zapowiadającego tryb zombie Call of Duty: Black Ops Cold War, a zakończenie jest dosłownie zaczerpnięte ze zwiastuna premierowego The Last of Us Part I.

Nawiązania do dzieł innych osób w grach wideo nie są rzadkością, ale w tym przypadku mówimy o tych samych kątach, inscenizacji, oświetleniu i innych elementach sceny, dostosowanych do otoczenia The Day Before.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy raz, kiedy twórcy The Day Before spotykają się z takimi zapożyczeniami: pierwsze screeny z gry wyraźnie inspirowane były materiałami z The Division, Resident Evil 2 i SnowRunner.

Twórcy The Day Before nie skomentowali jeszcze porównania najnowszego dema gry ze zwiastunami Call of Duty: Black Ops Cold War i The Last of Us Part I, a także zrzutami ekranu przypominającymi The Division czy SnowRunner .

Oczekuje się, że The Day Before ukaże się 10 listopada 2023 roku na PC, jednak strona Steam projektu jest niedostępna z powodu problemów ze znakami towarowymi. Mimo pokazanego gameplayu społeczność nadal nie jest pewna co do istnienia samej gry.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz