Po premierze Hogwarts Legacy najbardziej pożądaną grą na Steamie nagle przestał być Starfield

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Portal Comicbook zauważył, że po premierze fantastycznej gry fabularnej Hogwarts Legacy na liście najbardziej pożądanych gier serwisu dystrybucji cyfrowej Steam pojawił się nowy lider.

Lista jest tworzona na podstawie dodatków do list życzeń Steam. Hogwarts Legacy zwyciężyło w październiku, wyprzedzając strzelankę MMO The Day Before. Następnie projekt Yakut Fntastic odpadł z walki o pierwsze miejsce z niezwykłego powodu.

Jak się okazało, po premierze Hogwarts Legacy użytkownicy Steama najbardziej czekają nie na Starfield czy STALKER 2: Heart of Czarnobyl, ale na kooperacyjny symulator przetrwania z elementami horroru Sons of the Forest.

Warto zaznaczyć, że jesienią zeszłego roku Sons of the Forest uplasował się dopiero na dziesiątym miejscu zestawienia. Prawdopodobnie rosnący szum i już namacalne (w przeciwieństwie do większości innych uczestników pierwszej dziesiątki) wydanie zadziałało.

Przypomnijmy, Sons of the Forest pojawi się na Steamie 23 lutego, ale tylko we wczesnym dostępie. Na starcie obiecują tryb jednoosobowy i wieloosobowy dla ośmiu osób, fabułę, nowy system budowania, rzemiosło, arsenał, dynamiczną zmianę pogody i pór roku.

Według SteamDB, 10 najlepszych gier według liczby dodatków do listy życzeń Steam w momencie publikacji przedstawia się następująco:

Synowie Lasu; gwiezdne pole; zwierzęta imprezowe; Pusty Rycerz: Jedwabna Pieśń; Ciemne i ciemniejsze panowie dworscy; STALKER 2: Serce Czarnobyla; Frostpunk 2; ARKA 2; Atomowe serce.

Jednocześnie Starfield (drugie miejsce), Party Animals (trzecie miejsce), Hollow Knight: Silksong (czwarte miejsce) nie mają jeszcze dokładnej daty premiery. Z pierwszej dziesiątki, oprócz Sons of the Forest, ma ją tylko Atomic Heart (10. linia, 21 lutego).

Źródła:

Komiks Baza danych Steama

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz