Plotki: w 2024 roku Apple wypuści iPhone'a Ultra, który będzie kosztował więcej niż iPhone Pro Max

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Według źródeł internetowych, Apple rozważa opcje zwiększenia kosztów flagowych modeli iPhone’a. Poinformowano, że w tym celu producent może wypuścić model Ultra, który będzie kosztował nawet więcej niż obecny flagowiec Pro Max. Zakłada się, że stanie się to w 2024 roku, kiedy na rynek wejdzie iPhone 16.

Opinię tę podziela ekspert produktowy Apple i dziennikarz Bloomberg, Mark Gurman. Pojawienie się droższego modelu podniesie średnią cenę sprzedaży iPhone’a, co leży w interesie producenta. Odnosi się również do CEO Apple, Tima Cooka, który podczas niedawnego ogłoszenia wyników finansowych firmy wspomniał, że konsumenci są skłonni zapłacić więcej za lepszy smartfon.

Warto zauważyć, że Apple stale zwiększa koszt flagowych modeli iPhone’a od 2017 roku, kiedy iPhone X wszedł na rynek w cenie 999 USD. W następnym roku pojawił się model z większym ekranem, a wraz z premierą iPhone’a 13 Pro stało się możliwe kupno iPhone’a z dyskiem 1 TB. W tej chwili flagowy model iPhone 14 Pro Max w maksymalnej konfiguracji kosztuje 1599 dolarów.

Wyniki finansowe Apple wskazują, że konsumenci są skłonni wydać więcej na iPhone’a 14 Pro i Pro Max, ponieważ modele te cieszą się większą popularnością niż tańszy iPhone 14 i iPhone 14 Plus. Cena hipotetycznego iPhone’a Ultra prawdopodobnie zacznie się powyżej ceny podstawowego iPhone’a Pro Max, która obecnie wynosi 1099 USD.

Według Gurmana Apple może po prostu zmienić nazwę modelu Pro Max na Ultra i sprawić, by był droższy. Uważa jednak, że producent wypuści osobny model Ultra i stanie się on nowym flagowcem wśród smartfonów firmy. Zauważa, że ​​na tym etapie nie jest jasne, jakie funkcje mogłyby odróżnić Ultra od innych modeli iPhone’a. Niewykluczone, że iPhone Ultra zostanie wyposażony w jeszcze większy wyświetlacz, a także bardziej zaawansowany aparat i wydajniejszy procesor. Zaznacza jednak, że jest mało prawdopodobne, aby model Ultra stał się składanym smartfonem z elastycznym wyświetlaczem, nad którym zgodnie z oczekiwaniami Apple pracuje od jakiegoś czasu.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz