PlayStation 5 otrzymuje wsparcie dla Discord, VRR dla ekranów 1440p i nie tylko – jeszcze tylko w oprogramowaniu beta

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Sony udostępniło wersję beta kolejnej wersji oprogramowania dla konsol do gier PlayStation 5 z obsługą Discord, VRR dla ekranów 1440p i innymi innowacjami. W testowaniu nowego oprogramowania mogą wziąć udział zaproszeni przez firmę użytkownicy z USA, Kanady, Japonii, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Francji.

Nowe oprogramowanie układowe PlayStation 5 dodaje obsługę funkcji zmiennej częstotliwości odświeżania (VRR) po podłączeniu do monitorów 1440p.

Funkcja VRR umożliwia dynamiczną zmianę częstotliwości odświeżania wyświetlacza w zależności od liczby klatek na sekundę w grze, co zapewnia płynniejszą rozgrywkę. Wcześniej na PS5 funkcja działała tylko na wyświetlaczach 1080p lub 4K.

Nowe oprogramowanie dodaje również obsługę czatów głosowych Discord. Możliwa jest również bezprzewodowa aktualizacja oprogramowania kontrolerów DualSense.

Ponadto możesz teraz ręcznie przesyłać zrzuty ekranu i filmy do aplikacji mobilnej PlayStation. Pojawiło się wsparcie dla poleceń głosowych do nagrywania rozgrywki (jednak na razie tylko dla użytkowników z USA i Wielkiej Brytanii).

Producent poprawił także nawigację, sprawił, że spiker ekranowy jest bardziej informacyjny. Do interfejsu PS5 dodano filtry i sortowanie gier w bibliotece według określonych kryteriów, takich jak „gry PS VR” czy „gry PS VR2”.

Przesyłanie danych z PS4 na PS5 za pośrednictwem magazynu w chmurze PlayStation Network (wymagana subskrypcja PlayStation Plus) również stało się łatwiejsze i zawiera więcej informacji, podobnie jak możliwość przesyłania danych z PS5 na PS5 za pomocą Wi-Fi lub połączenia przewodowego.

Udoskonalono również niektóre funkcje społecznościowe. Na przykład możesz poprosić o profil znajomego na liście znajomych, aby pokazać mu, co robi na PS5, lub zaprosić go, aby zobaczył, co porabiasz.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz