Pikmin 4 nie pójdzie drogą The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – nie wszystkie nowe gry Nintendo będą kosztować 70 USD

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Wydawca Nintendo na prośbę portalu Game Informer skomentował niezwykle wysoki koszt przygodowej gry akcji z otwartym światem The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom na konsolę Nintendo Switch.

Przypomnijmy, że kontynuacja The Legend of Zelda: Breath of the Wild, która ukaże się 12 maja, będzie kosztować w USA 70 dolarów zamiast 60 dolarów. Jednocześnie w Europie cyfrowa wersja Tears of the Kingdom jest sprzedawana w momencie premiery za te same 70 euro, co Breath of the Wild.

Jak wyjaśniło Nintendo, 70 USD za grę nie stanie się nowym standardem dla posiadaczy platform: „Ustalamy sugerowaną cenę detaliczną każdego produktu Nintendo indywidualnie”.

Potwierdzeń nie trzeba szukać daleko – otrzymawszy dokładną datę premiery w ramach lutowego wydania Nintendo Direct, strategiczna gra logiczna Pikmin 4 nie pójdzie za przykładem Tears of the Kingdom.

Jak się okazało, Pikmin 4 trafi do sprzedaży 21 lipca na Nintendo Switch za 60 dolarów. W rosyjskim sklepie Nintendo eShop jest to 4999 rubli, ale przedsprzedaż w segmencie krajowym nie jest dostępna (sklep jest nadal w konserwacji).

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz