Pierwsza łatka nie rozwiązała wszystkich problemów z wydajnością Hogwarts Legacy, a dla niektórych tylko pogorszyła sprawę

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Wydawca Warner Bros. Games i deweloperzy ze swojego amerykańskiego studia Avalanche Software ogłosili wydanie pierwszej popremierowej łatki do swojej fantastycznej gry fabularnej z otwartym światem Hogwarts Legacy.

Aktualizacja, która zadebiutowała późno 14 lutego na PC i Xboksie (wydana na PS5 przed końcem tygodnia), ma na celu poprawę „ogólnej wydajności i stabilności rozgrywki, a także poprawę łączności online”.

Portal PC Gamer zauważa, że ​​łatka nie pomogła wielu, a wręcz pogorszyła sytuację: graczom na Reddicie, Warner Bros. a Steam zgłasza spadki liczby klatek na sekundę i zwiększone zacinanie się.

Jednocześnie niektórzy użytkownicy zgłaszają poprawki wydajności, płynniejszą rozgrywkę w wcześniej problematycznych lokalizacjach i poprawki jąkania.

Łatka przyniosła między innymi „optymalizacje kompilacji typu shaderów” do Hogwarts Legacy, poprawkę „niższej liczby klatek na sekundę na kartach graficznych NVIDIA w porównaniu z kartami graficznymi AMD” oraz poprawkę dotyczącą globalnego wycieku pamięci podświetlenia.

Pełna lista zmian wprowadzonych przez aktualizację jest dostępna na stronie Hogwarts Legacy. Deweloperzy wyłapali też szereg błędów (m.in. brak możliwości interakcji ze sprzedawcą po wczytaniu zapisu gry) i zawieszeń.

Dziedzictwo Hogwartu zostało wydane 10 lutego na PC (Steam, EGS), PS5, Xbox Series X i S. Projekt otrzymał od 84 do 90% w serwisie Metacritic i znalazł się już w pierwszej dziesiątce najlepszych gier na Steamie z najwyższą liczbą 879 308 jednoczesnych użytkowników .

Źródła:

Świergot Gracz komputerowy Reddit Społeczność Steama

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz