Pale AI nowości Google spadły o 8% udziałów macierzystego Alfabetu

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Alphabet, firma macierzysta Google, spadła o 8% po dzisiejszym ujawnieniu nowych funkcji opartych na sztucznej inteligencji, które pojawią się w produktach firmy. Google ogłosił zaawansowanego chatbota Bard, wyszukiwanie AI i inne funkcje AI zaledwie dzień po tym, jak Microsoft zaprezentował funkcje AI dla swojej wyszukiwarki Bing i przeglądarki Edge.

W ramach prezentacji przedstawiciele Google pokazali kilka przykładów działania algorytmu Barda w wyszukiwarce Google. Na przykład podczas demo chatbot został poproszony o udzielenie informacji o zaletach i wadach zakupu samochodu elektrycznego, a także o pomoc w zaplanowaniu podróży do Północnej Kalifornii. W tym samym czasie Google wprowadziło nowe funkcje sztucznej inteligencji dla niektórych innych swoich produktów, w tym usługi map, tłumacza i aplikacji Lens.

Chatbot Bard jest oparty na modelu językowym Language Model for Dialogue Application (LaMDA). Na tym etapie chatbot będzie dostępny dla ograniczonej liczby użytkowników w ramach zamkniętego programu testowego. Po zakończeniu tego procesu Google obiecuje upublicznić algorytm Barda.

Spadek kursu Alphabet wskazuje, że inwestorzy oczekiwali więcej po prezentacji Google, zwłaszcza w obliczu nasilającej się konkurencji ze strony Microsoftu. Podczas gdy znaczące inwestycje Microsoftu w algorytmy sztucznej inteligencji pomagają zwiększyć konkurencję ze strony Google na rynku wyszukiwarek, analitycy zgadzają się, że gigantowi oprogramowania zajmie dużo czasu, zanim zauważy jakiekolwiek znaczące postępy w tym zakresie.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz