Oracle testuje oprogramowanie Boston Dynamics Spot Robops do użytku w centrach danych

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Firma Oracle zapowiedziała testy robotów Boston Dynamics Spot w laboratorium Oracle Industry Lab pod kątem dalszego wykorzystania w centrach przetwarzania danych (DPC). Firma opublikowała kilka filmów z tych testów. Testy Boston Dynamics Spot rozpoczęły się pod koniec 2022 roku, ale Oracle nie ujawnia, jakie dokładnie zadania są ustawione dla robopsów.

Na razie celem jest, aby pies-robot samodzielnie wykonywał niektóre zadania w Oracle Industry Lab, wyjaśnił Burcin Kaplanoglu, wiceprezes ds. innowacji w Oracle Industry Lab. W szczególności pies-robot wyposażony w lidar służy do mapowania i nawigacji w laboratorium. W innym filmie Kaplanoglu ujawnił, że Oracle testuje również wykorzystanie dronów Skydio do automatycznego latania wokół budynków i wykrywania korozji za pomocą usług widzenia maszynowego w Oracle Cloud Infrastructure (OCI).

Oracle Industry Lab to swego rodzaju poligon testowy, na którym Oracle i jej partnerzy mogą testować nowe rozwiązania, w tym rozwiązania z zakresu budownictwa, produkcji, komunikacji, energii i zaopatrzenia w wodę. Po uruchomieniu w 2018 r. Oracle Industry Lab było symulacją placu budowy. W kwietniu 2022 roku zostało otwarte nowe laboratorium, zlokalizowane na trzech kondygnacjach o łącznej powierzchni 2800 m2.

Źródło obrazu: Oracle

Inne firmy technologiczne również używają Boston Dynamics Spot do różnych zadań. Na przykład firma Novva z Utah (USA) wykorzystuje roboty i drony do monitorowania i zapewnienia bezpieczeństwa centrum danych. Istnieją jednak również inne podejścia. Tak więc japońskie Fujitsu i NTT Data opracowują roboty na zmotoryzowanej platformie, a Alibaba używa autonomicznych manipulatorów w swoich centrach danych.

Powiązane materiały:

Grupa 3Logic kontrolowała jakość prac budowlanych przy pomocy psa-robota W Rosji zaprezentowano platformę AI do sterowania robotami przemysłowymi NTT Data uruchomi roboty w swoich japońskich centrach danych, które docelowo zastąpią część personelu IPPON przedstawia trójfazowy zasilacz UPS Innova RT II 33 dla centrów danych i obiektów przemysłowych Ericsson, Intel i Microsoft prezentują segmentację sieci 5G na laptopie z systemem Windows

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz