Okres rozwoju Prison Architect 2 został wydłużony o półtora miesiąca – gra nie ukaże się 26 marca

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Więzienny sandbox Prison Architect 2 od wydawcy Paradox Interactive i deweloperów ze studia Double Eleven został zapowiedziany zaledwie miesiąc temu, a już stał się ofiarą przesunięcia premiery na późniejszy termin.

Przypomnijmy, że premiera Prison Architect 2 miała nastąpić 26 marca, jednak po „dokładnym namyśle” zespół zdecydował się przedłużyć okres prac nad grą o prawie półtora miesiąca – do 7 maja.

Twórcy zauważają, że są już dość pewni Prison Architect 2, a dodatkowy czas pozwoli im naprawić więcej błędów i odpowiednio zoptymalizować grę pod kątem wszystkich platform docelowych.

„Chociaż utrzymanie pierwotnej daty premiery było możliwe, uznaliśmy, że dodatkowy czas jest niezbędny, aby gra działała płynniej od pierwszego dnia” – wyjaśnili twórcy.

Prawdopodobnie Paradox nie chce po raz drugi nadepnąć na grabież nazwy Cities: Skylines II. Strategia urbanistyczna została celowo wypuszczona przed rozwiązaniem wszystkich problemów technicznych, o czym gra przypominała (zarówno krytykom, jak i graczom) w momencie premiery.

Aby zwiększyć przejrzystość końcowych etapów rozwoju, twórcy Prison Architect 2 obiecują przeprowadzić serię transmisji. Streamy rozpoczną się w marcu – szczegóły organizacyjne podamy później.

Prison Architect 2 powstaje na PC (Steam), PS5, Xbox Series X i S. Obiecuje 3D, większą kontrolę nad więźniami, zasady i architekturę, ulepszenia AI, tryb kariery z nową mapą świata i tłumaczeniem tekstu na język rosyjski.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz