„Ogrom pracy jest niesamowity”: gracze byli zachwyceni porównaniem Dziedzictwa Hogwartu z filmami o Harrym Potterze

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Hiszpański bloger ElAnalistaDeBits zamieścił na swoim kanale YouTube film porównujący lokacje w grze RPG Hogwarts Legacy z filmami z serii o Harrym Potterze, których akcja toczy się w tym samym świecie.

Przypomnijmy, że w Hogwarts Legacy gracze wcielą się w nowego ucznia Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie z lat 90. XIX wieku, podczas gdy wydarzenia przedstawione w filmie obejmują okres samego końca XX wieku.

Oprócz dostosowania do rozpiętości czasowej, twórcy Hogwarts Legacy firmy Avalanche Software musieli zadbać o łączność lokacji w otwartym świecie, czego filmowcy nie musieli robić.

Ze względu na te ograniczenia wiele miejsc przedstawionych w Dziedzictwie Hogwartu nie wygląda dokładnie tak, jak w filmach o Harrym Potterze, ale są niezaprzeczalnie rozpoznawalne. Niektóre miejsca są praktycznie takie same.

Widzowie byli zachwyceni porównaniem (1,5 tys. lajków na 50 dislajków). Pomimo rozbieżności między grą a filmem, twórcy Hogwarts Legacy wyraźnie starali się odtworzyć Hogwart. „Ilość pracy jest niesamowita” — mówi Marius Merchiers.

Szczegóły świata czarodziejów były również chwalone we wczesnych recenzjach Dziedzictwa Hogwartu. Średnia ocen dla projektu Avalanche Software w serwisie agregującym Metacritic waha się od 82 (PC) do 89 (Xbox Series X i S) na 100%.

Hogwarts Legacy ukaże się 10 lutego na PC (Steam, EGS), PS5, Xbox Series X i S, 4 kwietnia na PS4 i Xbox One oraz 25 lipca na Nintendo Switch. W przypadku zamówień przedpremierowych rozszerzonej edycji gra zostanie otwarta dzisiaj, 7 lutego.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz