Odpowiednik YouTube TikTok osiąga 50 miliardów wyświetleń dziennie

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Wiele firm zajmujących się mediami społecznościowymi toczy obecnie zaciekłą walkę w segmencie krótkich filmów, a Google jest gotowy pokazać przyzwoity postęp w tym kierunku. Podczas ostatniego raportu finansowego firma podała, że ​​liczba wyświetleń w sekcji YouTube Shorts sięgnęła 50 miliardów dziennie – w pierwszym kwartale 2022 roku firma mówiła o 30 miliardach.

Dynamika jest z pewnością imponująca, ale YouTube Shorts wciąż pozostaje w tyle za Instagramem* i Facebookiem*: w październiku ubiegłego roku należąca do nich Meta* odnotowała 140 miliardów wyświetleń dziennie na obu platformach. Podobnie jak inne serwisy, YouTube promuje krótki format – w listopadzie jego wsparcie pojawiło się na telewizorach. TikTok próbuje również dostać się na duży ekran dzięki aplikacjom dla Amazon Fire TV, Android TV oraz niektórych modeli LG i Samsung.

W zeszłym roku YouTube poinformował, że 1,5 miliarda zarejestrowanych użytkowników ogląda krótkie filmy. TikTok przekroczył 1 miliard miesięcznych użytkowników w 2021 roku. Instagram* ma ponad 2 miliardy użytkowników, ale administracja platformy nie podaje, ilu z nich ogląda krótkie filmy Reels.

Rosnąca popularność krótkiego formatu to dobra wiadomość dla Google, ale firma musi dopracować mechanizmy monetyzacji tych 50 miliardów wyświetleń. Według wyników IV kwartału 2022 r. przychody YouTube wyniosły 7,96 mld USD, czyli o 8% mniej niż w tym samym okresie rok wcześniej, kiedy to było 8,63 mld USD.W listopadzie 2022 r. firma podała, że ​​na całym świecie liczba Liczba subskrybentów YouTube Premium przekroczyła 80 milionów

W listopadzie ubiegłego roku YouTube zaczął testować możliwość dokonywania zakupów w sekcji krótkich filmów i wdrażania marketingu afiliacyjnego, a 1 lutego wystartował nowy program monetyzacji Shorts. Podczas kwartalnego raportu dyrektor ds. rozwoju biznesu w Google, Philipp Schindler, zauważył, że firma jest „zadowolona z ciągłych postępów we wczesnej monetyzacji”.

* Zawarte w wykazie stowarzyszeń publicznych i organizacji religijnych, w stosunku do których sąd podjął ostateczną decyzję o likwidacji lub zakazie działalności na podstawie ustawy federalnej nr 114-FZ z dnia 25 lipca 2002 r. „O przeciwdziałaniu działalności ekstremistycznej. ”

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz