Mówiąc o geograficznej segmentacji przychodów Nvidii w trzecim kwartale, dyrektor finansowa firmy Colette Kress zdecydowała się zwrócić uwagę na Chiny, wspominając o sekwencyjnym wzroście przychodów z serwerów w tym kraju dzięki dostawom akceleratorów generacji Hopper zgodnych z amerykańskimi przepisami dotyczącymi kontroli eksportu.
Rzeczniczka Nvidii przyznała: „Jako procent całkowitych przychodów z centrów danych (przychody chińskie) utrzymuje się znacznie poniżej poziomów kontroli sprzed eksportu. Oczekujemy, że rynek chiński pozostanie w przyszłości wysoce konkurencyjny. Obsługując naszych klientów, będziemy w dalszym ciągu przestrzegać przepisów dotyczących kontroli eksportu.” Jak zauważyła Colette Kress, akceleratory Hopper w Chinach dostarczane są przedstawicielom różnych gałęzi przemysłu.
Jeśli weźmiemy pod uwagę całość chińskich przychodów Nvidii, to pod względem wielkości ustępuje ona jedynie Stanom Zjednoczonym i Singapurowi, choć w kwartalnym raporcie firmy zauważa się, że w tym drugim przypadku „przypisanie” klientów do maleńkiego azjatyckiego państwa nie oznacza wszystko to, że odpowiednie produkty firmy zostały fizycznie dostarczone do tego kraju. W Chinach, według wyników trzeciego kwartału tego roku, firma zarobiła 5,4 miliarda dolarów, co stanowi 15% całkowitych przychodów za ten okres. Rok temu poziom ten sięgał 22%, jednak w pozostałych obszarach geograficznych przychody firmy rosły w szybszym tempie. Na przykład w USA wzrósł ponad dwukrotnie, w Singapurze prawie trzykrotnie.
Przychody Nvidii w Chinach wzrosły kolejno o 46% i 34% rok do roku. Innymi słowy, biorąc pod uwagę dominację komponentów serwerowych w dotychczasowej strukturze dostaw produktów Nvidii, nawet w obliczu rosnących sankcji, akceleratory obliczeniowe tej marki były nadal dostarczane do Chin w rosnących ilościach. Co więcej, w ciągu dziewięciu miesięcy bieżącego roku fiskalnego przychody Nvidii w Chinach wzrosły o 38% do 11,6 miliarda dolarów.