Nothing Phone (2) dostanie jeszcze niezapowiedziany flagowy procesor Qualcomm, jeśli plotki są prawdziwe

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W zeszłym tygodniu dyrektor generalny Nothing, Carl Pei, ogłosił zamiar wypuszczenia kolejnego telefonu Nothing Phone jeszcze w tym roku. Jeśli rynkami docelowymi modelu poprzedniej generacji były Europa i Azja, tym razem producent koncentruje się przede wszystkim na Stanach Zjednoczonych. A teraz portal MySmartPrice, powołując się na wiarygodne źródło, podzielił się informacjami na temat numeru modelu i niektórych cech nadchodzącego smartfona.

Choć dokładny czas premiery nowości wciąż nie jest znany, a producent obiecał wprowadzić smartfon „jeszcze w tym roku”, to już teraz pojawiają się informacje o niektórych szczegółach technicznych. Według źródła model otrzymał numer A065 – obecny Telefon (1) ma numer modelu A063. Oprócz tego pojawiła się informacja o przybliżonym czasie rozpoczęcia sprzedaży oraz trochę specyfikacji.

Tak więc debiut Nothing Phone (2) powinien nastąpić w drugiej połowie 2023 roku, a mówimy o modelu o flagowych cechach. W szczególności donosi się o zastosowaniu flagowego chipsetu z serii Qualcomm Snapdragon 8, którego jeszcze nie zaprezentowano – najprawdopodobniej mowa o Snapdragonie 8 Gen2+.

Urządzenie będzie wyposażone w co najmniej 12 GB pamięci RAM. Jego rozbudowa będzie wspierana dzięki wirtualnej pamięci alokowanej z ROM-u (256 GB). Jeśli pierwszy Nothing Phone miał baterię 4500 mAh, to nowość otrzyma 5000 mAh. Również nabywcy telefonu Nothing Phone (2) będą mogli liczyć na wyświetlacz AMOLED o częstotliwości odświeżania ekranu na poziomie 120 Hz. Według źródła prawdopodobnie zostanie zastosowana częstotliwość adaptacyjna w zależności od rodzaju oglądanej treści.

Światowa premiera ma nastąpić w trzecim kwartale 2023 roku. Dokładna data, a nawet miesiąc nie są jeszcze znane. Wcześniej informowano, że nowy model skupi się na oprogramowaniu. W firmie pracuje ponad 100 programistów, którzy zadbają o wysoką jakość doświadczeń użytkowników.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz