Nie tylko „Gollum”: holding Embracer Group opracowuje jednocześnie pięć gier opartych na „Władcy Pierścieni”

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

W zeszłym roku Embracer Group, w skład której wchodzą THQ Nordic, Gearbox i inne firmy, ogłosiła zakup dużego studia Middle-earth Enterprises. Zapewniło to Szwedom posiadanie praw do adaptacji (w tym gier wideo) Władcy Pierścieni i Hobbita. Pierwsze informacje o nowych projektach poznaliśmy dzisiaj, 16 lutego.

Przedstawiciele Embracer Group potwierdzili, że firma Middle-earth Enterprises ma w fazie produkcji pięć gier z uniwersum Władcy Pierścieni. Stosowna informacja wskazywana jest w rachunku zysków i strat publikowanym przez gospodarstwo, a także na oficjalnym mikroblogu gospodarstwa.

Dokument, który wyciekł, stwierdza również, że wszystkie pięć projektów musi zostać wydanych do 31 marca 2024 r. Gry są tworzone przez zewnętrzne studia, więc prawdopodobne jest, że w momencie zakupu Middle-earth Enterprises wszystkie z nich znajdowały się już w aktywnej fazie produkcji. Na stronie szwedzkiego holdingu na Twitterze poinformowano, że nadchodzące produkty rozrywkowe powstają na PC, konsole i urządzenia mobilne.

Przynajmniej jedna z pięciu gier znana jest od dawna – mowa oczywiście o przygodowej skradance akcji Władca Pierścieni: Gollum. Informacji o wydaniu wszystkich projektów Władcy Pierścieni do końca marca przyszłego roku nie należy traktować dosłownie – premiera tego samego wiecznie cierpiącego Golluma była już kilkukrotnie przekładana.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz