„Nie mogliśmy marzyć o tylu fanach”: kooperacyjna platformówka It Takes Two osiąga imponujący szczyt sprzedaży

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Deweloperzy z niezależnego szwedzkiego studia Hazelight (A Way Out) ogłosili, że ich kooperacyjna przygodowa platformówka It Takes Two osiągnęła kolejny szczyt sprzedaży.

Jak stało się znane, w niecałe dwa lata (22 miesiące) od premiery It Takes Two, zdążyło rozejść się po całym świecie w ponad 10 milionach egzemplarzy. Ponieważ ta gra jest ściśle kooperacyjna, potencjalnie dołączyło do niej nawet 20 milionów osób.

„Oficjalnie zostaliśmy zdmuchnięci. Sprzedaż It Takes Two przekroczyła 10 (DZIESIĘĆ!) MILIONÓW. Potencjalnie dwa razy więcej osób bawiło się naszą grą – nie mogliśmy nawet marzyć o takiej liczbie fanów ”- udostępniono w Hazelight.

It Takes Two opowiada historię Cody’ego i May, którzy decydują się na rozwód, zamieniają się w lalki i mają szansę na uratowanie swojego związku. Do wspólnego przejazdu wystarczy jeden egzemplarz. Gra obsługuje kooperację lokalną i online.

It Takes Two ukazało się 26 marca 2021 roku na PC (Steam, Origin), PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X i S, a w listopadzie 2022 roku projekt trafił na Nintendo Switch. Twórczość Hazelight zdobyła najwyższe wyróżnienia na The Game Awards 2021.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz