„Nie mogę się doczekać, aby zagrać z tym modem DLC”: pierwsze demo Cyberpunk 2077 HD Reworked Project ekscytuje graczy

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Modder Halk Hogan, autor popularnej modyfikacji graficznej HD Reworked Project do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, poinformował, że pracuje nad podobnym projektem do gry Cyberpunk 2077.

O zamiarze ulepszenia Cyberpunka 2077 autor mówił już w grudniu 2020 roku. W pierwszej wersji HD Reworked Project 1.0 zaktualizuje tekstury w najniższej rozdzielczości, zachowując oryginalny styl graficzny. Według niego mod będzie dobrze zoptymalizowany i będzie miał niewielki wpływ na wydajność. Prace rozpoczęły się niedawno, ale premiera obiecuje „wkrótce” (twórca ogłosi dokładną datę w najbliższym czasie). Aktualizacje zostaną wydane po wydaniu.

Pierwsze ulepszone tekstury (nawierzchnia drogi, ściany, roślinność, znaki) możecie ocenić na poniższym filmie.

Użytkownicy byli zadowoleni z demonstracji. „Nie mogę się doczekać, aby zagrać z tym modem DLC” — napisał Hu Tao Main. „Znowu świetna robota, człowieku”. W dwa dni wideo uzyskało 39 tysięcy wyświetleń i dwa tysiące polubień – więcej niż pierwszy zwiastun finalnej wersji projektu HD Reworked dla Wiedźmina 3: Dziki Gon w ciągu miesiąca. Równolegle modder pracuje nad ostatnią, nazwaną NextGen Edition (premiera w drugiej połowie roku).

Przypomnijmy, że pierwsza wersja moda do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon pojawiła się w listopadzie 2015 roku. Projekt spotkał się z dużym uznaniem nie tylko graczy, ale także samych deweloperów z CD Projekt RED, którzy później włączyli go do zaktualizowanej wersji gry. Oddzielną wersję moda można pobrać na NexusMods – autor opublikuje tam też HD Reworked Project dla Cyberpunka 2077.

Do czasu wydania HD Reworked Project możesz upiększać Cyberpunka 2077 za pomocą innych modów: na przykład V Like Teres przerobił tekstury ścian, dróg, roślinności, XilaMonstrr – plakaty i znaki, wiele postaci (jest też osobny mod na twarze) oraz Amakesh – bronie.

Wyświetl wszystkie obrazy (7)

W zeszłym tygodniu Cyberpunk 2077 otrzymał wsparcie dla technologii NVIDIA DLSS 3.0 oraz NVIDIA Reflex, a przed końcem roku twórcy dodadzą tryb Ray Tracing: Overdrive z zaawansowanymi efektami ray tracingu. Jednocześnie oczekiwana jest premiera dodatku fabularnego Phantom Liberty – największego budżetu ze wszystkich stworzonych przez CD Projekt RED.

Cyberpunk 2077 ukazał się na PC (Steam, Epic Games Store, GOG), PlayStation 4 i Xbox One w grudniu 2020 roku. W lutym 2022 roku gra doczekała się aktualizacji na PlayStation 5, Xbox Series X i S.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz