Netflix zacieśnia kontrolę nad udostępnianiem kont i oferuje opcję płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem bez użycia przemocy

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Jak pisaliśmy wcześniej, Netflix rozprawi się z udostępnianiem kont i blokuje osoby z zewnątrz. Obecnie ponad 100 milionów gospodarstw domowych ma wspólne konta, wspólne profile i wielowątkowość. I chociaż współdzielenie konta nie jest trudne, pojawiło się zamieszanie co do tego, kiedy i jak udostępnić konto Netflix. Teraz sytuacja się wyjaśniła.

Netflix badał różne podejścia do tego problemu w Ameryce Łacińskiej w ciągu ostatniego roku, a firma jest teraz gotowa do wprowadzenia ich w innych krajach w nadchodzących miesiącach. Postanowiono rozpocząć od Kanady, Nowej Zelandii, Portugalii i Hiszpanii, gdzie nowe przepisy już obowiązują. Głównym celem innowacji jest zapewnienie członkom większej kontroli nad tym, kto może uzyskać dostęp do ich konta. Podstawowe zasady korzystania ze współdzielonego konta Netflix są teraz następujące:

Aby każdy członek rodziny mógł korzystać z konta Netflix, należy ustawić lokalizację główną. Zarządzanie dostępem do kont i urządzeń na nowej stronie Zarządzaj dostępem i urządzeniami jest teraz łatwiejsze i bardziej intuicyjne. Teraz możesz przenieść swój profil na nowe płatne konto, zachowując osobiste rekomendacje, historię przeglądania, osobistą listę, zapisane gry i inne ustawienia. Użytkownicy mogą nadal oglądać Netflix na swoich urządzeniach osobistych lub podłączyć nowy telewizor, na przykład w hotelu lub na wakacjach. Członkowie planów Standard lub Premium w wielu krajach (m.in. w Kanadzie, Nowej Zelandii, Portugalii i Hiszpanii) mogą dodać dodatkowe konto dla dwóch osób nie mieszkających w gospodarstwie domowym z własnym profilem i ustawieniami osobistymi za niewielką miesięczną dopłatą (np. 5, 99 euro w Hiszpanii).

Netflix zauważył, że „ceni swoich subskrybentów i stara się zapewnić im maksymalną elastyczność w wyborze planu abonamentowego”, ale prosi, aby nie zapominać, że konto Netflix jest przeznaczone dla jednej rodziny. Nowe funkcje zostaną ulepszone w oparciu o opinie użytkowników serwisu Netflix.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz