NetEase używa ChatGPT w grze online do generowania linii NPC

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Chińska firma NetEase ogłosiła, że ​​w nowej wersji gry MMO Justice Online Mobile mowa postaci niezależnych (NPC) będzie generowana przez sztuczną inteligencję ChatGPT w oparciu o duży model językowy. Nowa wersja gry ze zintegrowanym ChatGPT jest w fazie demonstracyjnej i nie jest jeszcze możliwe dokładne określenie stopnia integracji.

Rzecznik NetEase twierdzi, że gra będzie wykorzystywać rozmowy i interakcje, aby wpływać na rozgrywkę w miarę jej postępu, a sztuczna inteligencja będzie również wykorzystywana do tworzenia w pełni udźwiękowionych postaci. Analityk gry, Daniel Ahmad, twierdzi, że możliwości dialogowe generowane przez sztuczną inteligencję można wykorzystać w różnych sytuacjach, takich jak wbicie klina między dwóch NPC lub nakłonienie kogoś do szybszego powrotu do domu. Ahmad stwierdza również, że NetEase planuje „skalować wykorzystanie sztucznej inteligencji” do generowania zadań, zadań i celów, a także dostosowywania postaci i tworzenia treści w przyszłości.

Dziś OpenAI znajduje się w centrum uwagi globalnej społeczności technologicznej, ponieważ po wielomiliardowej inwestycji jej projekt ChatGPT jest objęty subskrypcją pakietu Microsoft Office i wyszukiwarką Bing w starciu z konkurencyjną firmą Google Bard.

Justice Online zostało wydane w 2018 roku na PC na rynku chińskim. Gra jest dostępna poza granicami kraju przez VPN, ale wersja mobilna jest nadal w fazie rozwoju. Nie wiadomo jeszcze, czy Justice Online Mobile zostanie wydany na Zachodzie, ponieważ wersja na PC nie jest jeszcze dostępna na całym świecie.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz