NEARITY przedstawia flagowy mikrofon sufitowy A50

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

NEARITY, producent rozwiązań wideokonferencyjnych, zaprezentował flagowy model rodziny mikrofonów sufitowych NEARITY A50, który zapewnia wysokiej jakości dźwięk podczas osobistych i zdalnych wydarzeń w pomieszczeniach o dowolnej wielkości.

91-elementowa sufitowa macierz mikrofonowa A50 generuje do 12 wiązek audio i może być stosowana w audytoriach i salach konferencyjnych o różnej architekturze i układzie do lokalnych konferencji lub wydarzeń z udziałem zdalnym.

Promień przechwytywania A50 wynosi 8 m. Dzięki technologii Daisy-Chain do ośmiu urządzeń A50 połączonych szeregowo za pomocą kabli Ethernet można połączyć w jeden system, co pozwala na wykorzystanie A50 w dużych salach konferencyjnych i salach konferencyjnych o różnej lokalizacji uczestnicy spotkania.

Tablica sufitowa A50 jest zasilana przez wysokowydajny cyfrowy procesor sygnałowy (DSP) AMX100, który wykorzystuje autorskie technologie NEARITY. Dzięki rozbudowanym opcjom integracji, AMX100 umożliwia podłączenie głośników przez złącze Phoenix. Procesor posiada również liniowe wejścia i wyjścia 3,5 mm, porty RJ-45 do podłączenia pilota i mikrofonu oraz porty USB-A i USB-B.

Interfejs z procesorem AMX100 DSP zapewnia zestawowi mikrofonów A50 wysoką funkcjonalność, w tym tłumienie tła i niepożądanych szumów, inteligentną eliminację pogłosu i echa, dwukierunkowe audio, automatyczną kontrolę poziomu dźwięku oraz adaptacyjne przełączanie wiązki przetwornika.

DSP dostarcza również zasilanie do tablic mikrofonowych za pomocą technologii POE (Power over Ethernet), ułatwiając instalację urządzeń i podłączenie ich do sieci. Zakres dostawy obejmuje specjalne uchwyty sufitowe. Dostępne są również wsporniki typu VESA.

„Wycofanie się z rosyjskiego rynku wielu producentów sprzętu do wideokonferencji doprowadziło do powstania niedoborów w kilku kategoriach urządzeń. Szczególnie poważny brak podaży wystąpił w segmencie urządzeń sufitowych. Dostawy nowej matrycy mikrofonowej NEARITY A50 eliminują istniejącą nierównowagę i przywracają rosyjskim klientom dostęp do nowoczesnych, wysokowydajnych rozwiązań do wyposażenia odbiorców o dowolnym celu i profilu” — powiedział Ilya Ilyichev, menedżer ds. rozwoju biznesu NEARITY w Rosji.

Zestaw mikrofonów sufitowych A50 można zamówić u rosyjskich partnerów NEARITY, Marvel Distribution i AVICON GROUP. W tym roku NEARITY planuje wprowadzić na rynek A40, budżetowe urządzenie do wyposażenia sal spotkań i sal konferencyjnych. Mikrofony A50 i A40 będą dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz