Najnowsza wersja Chrome nie działa w systemach Windows 7, 8 i 8.1 – Google przestało wspierać starsze systemy operacyjne

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Wraz z niedawnym wydaniem Chrome 110 zespół programistów przeglądarki przestał wspierać i dalej aktualizować program na urządzeniach z systemami operacyjnymi Windows 7/8/8.1. Wcześniej sam Microsoft przestał wspierać wspomniane wersje OS, a teraz po nim taką decyzję podjął Google.

Jest to pierwsza wersja przeglądarki Chrome, która wymaga zainstalowania systemu Windows 10 lub Windows 11. Stare wersje przeglądarki będą nadal działać na starszych urządzeniach z systemem Windows, ale nie będą otrzymywać aktualizacji, co może zagrozić bezpieczeństwu komputera.

Microsoft nie ujawnia dokładnej liczby osób nadal korzystających z Windows 7. Zewnętrzni analitycy szacują, że w 2021 roku liczba takich użytkowników kształtowała się na poziomie 100 mln. Istnieją wszelkie powody, by sądzić, że w tej chwili liczba ta jest znacznie niższa .

Użytkownicy starszego oprogramowania będą zmuszeni albo zaktualizować sprzęt starszych komputerów, aby zainstalować system Windows 11, albo kupić nowy komputer, aby otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń i pełną ochronę przed cyfrowymi zagrożeniami. Wiadomo, że Microsoft planuje całkowite zakończenie wsparcia dla Windowsa 10 w październiku 2025 roku i już całkowicie zaprzestał wydawania aktualizacji dla niektórych edycji tej platformy.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz