Nagły hit: demo online Dark and Darker przekroczyło 100 tysięcy użytkowników – gra nazywa się „Tarkov” w estetyce Skyrim

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Wraz z rozpoczęciem lutowego festiwalu dem „Games to be” na platformie Steam deweloperzy z koreańskiego studia IRONMACE rozpoczęli czwartą fazę testów alfa fantastycznej gry akcji PvPvE Dark and Darker. Demo okazało się bardzo popularne: online przekroczyło 100 000 użytkowników.

6 lutego demo Dark i Darker przyciągnęło jednocześnie 102 124 użytkowników. W chwili pisania tej notki gra zajmuje dziewiąte miejsce na liście najpopularniejszych projektów Steama z wynikiem 98 992 graczy, wyprzedzając Call of Duty: Modern Warfare 2, Team Fortress 2, Rust, FIFA 23 i Elden Pierścień.

Dark and Darker jest opisywany jako gra typu hardcore fantasy PvPvE dungeon crawler z naciskiem na walkę wręcz. W grupie do trzech użytkowników gracze muszą szukać mitycznych bogactw i pokonywać potwory w starożytnej cytadeli, wykorzystując swój spryt i przebiegłość, aby być o krok przed innymi poszukiwaczami skarbów. Po zdobyciu łupu musisz wykonać najtrudniejsze zadanie – wydostać się żywym. Najmniejszy błąd może doprowadzić do śmierci i utraty wszystkiego, co odnalezione.

Użytkownicy mogą wybierać spośród kilku klas, w tym barbarzyńcy, tropiciela i barda. W bitwach ważne jest, aby brać pod uwagę indywidualne cechy broni i skuteczność różnych ataków – np. trafienia w głowę i plecy zadają obrażenia krytyczne. Możesz także używać zaklęć, ukrywać się przed wrogami w ciemności i organizować zasadzki.

Twórcy chcą oddać hołd klasycznym przygodówkom fantasy, przekazać ich „cudowną, ekscytującą atmosferę” i przywrócić graczy do „starych światów, w których niebezpieczeństwo czai się za każdym rogiem, ale odwaga jest nagradzana niezliczonymi bogactwami”.

Wyświetl wszystkie obrazy (8)

Gracze porównują projekt z Escape from Tarkov, Hunt: Showdown, PUBG: Battlegrounds, a także Dark Messiah of Might and Magic i innymi fabularnymi grami akcji z pierwszej dekady XXI wieku. PC Gamer opisuje to jako mieszankę „Escape from Tarkov with The Elder Scrolls V: Skyrim”.

Twórcy prowadzą testy rozgrywki od sierpnia 2022 roku i w tym czasie wydali dziesiątki aktualizacji ze zmianami i nową zawartością. Trzeci, który odbył się w grudniu, miał ponad 1 milion użytkowników i osiągnął najwyższy poziom 69 533 online.

Zalecane wymagania to czterordzeniowy procesor 3,6 GHz, 16 GB pamięci RAM i karta graficzna AMD Radeon RX 5600 lub lepsza Obsługiwany jest tylko język angielski i koreański.

Demo będzie dostępne przez cały festiwal, który zakończy się 13 lutego. Data premiery finalnej wersji nie jest określona – mówi się jedynie, że premiera odbędzie się „wkrótce”.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz