Nadchodząca flagowa Sony Xperia 1 V pojawiła się na zdjęciach ze znajomym wyglądem

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Portal Green Smartphones we współpracy ze znanym informatorem sieci OnLeaks opublikował nieoficjalne rendery nowego flagowego smartfona Xperia 1 V. Według opublikowanych informacji model okazał się bardzo podobny do poprzedniej wersji tego samego seria.

Jak donosi portal Green Smartphones, Xperia 1 V otrzyma:

Wyświetlacz – płaski, 6,5 cala; Tylny aparat – 12 megapikseli (główny), 48 megapikseli (szerokokątny), 13 megapikseli (teleobiektyw); Aparat przedni – 12 megapikseli; Bateria – 5000 mAh (brak potwierdzenia); Chipset – Snapdragon 8 Gen 2 (niepotwierdzony); RAM – 16 GB (informacja niepotwierdzona); Wymiary – 161,0 × 69,3 × 8,5 mm.

Innymi słowy, choć Xperia 1 V jest podobna do zeszłorocznej wersji, to rozdzielczość aparatu szerokokątnego wzrosła z 12 megapikseli, a także prawdopodobne jest, że nowy model otrzyma 16 zamiast 12 GB RAM-u. Podczas gdy rozmiar wyświetlacza pozostanie na poziomie 6,5 cala, mówi się, że urządzenie jest nieco krótsze i nie tak szerokie jak jego poprzednik, co sugeruje cieńsze ramki. Ponadto w tym roku prawdopodobnie zostanie zastosowany flagowy chipset Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2.

Zachowano jednak pionowy moduł aparatu, kanciastą konstrukcję, dość wąski korpus i prawdopodobnie gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Opublikowane specyfikacje wskazują, że model raczej nie doczeka się rewolucyjnych zmian w wyglądzie czy elektronice. Jednak choć Sony ma znacznie mniejszy udział w rynku smartfonów niż np. Samsung czy Xiaomi, firma oferuje własne atrakcyjne funkcje: ciągły zoom optyczny i szybkie zdjęcia seryjne.

Warto zauważyć, że cena produktów Sony jako całości nie jest gorsza od flagowych modeli Samsunga i Apple. Na przykład zeszłoroczna Xperia 1 IV zaczynała się od 1599 USD. Nie ma jeszcze danych, ile nowość będzie kosztować kupujących, ale Green Smartphones donosi, że zapowiedź może nastąpić „jeszcze w tym miesiącu”, a faktycznej premiery można się spodziewać latem. Niewykluczone, że dodatkowe informacje pojawią się podczas Mobile World Congress w Barcelonie, do którego zostało już tylko kilka tygodni.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz