Na filmie pojawił się smartfon Polestar Phone – w stylu Meizu

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Na początku września Polestar ogłosił plany wypuszczenia własnego smartfona o podwyższonym poziomie integracji z pojazdami elektrycznymi. Teraz firma zaprezentowała projekt telefonu Polestar Phone podczas wydarzenia Polestar Day. W internecie pojawiło się wideo z wydarzenia.

Jak się okazało, nowy produkt wykonany jest w korporacyjnym stylu Meizu, charakterystycznym dla linii Meizu 20, z metalową ramką z zaokrąglonymi rogami i potrójnym aparatem. Kamery efektownie wyeksponowano poprzez umieszczenie ich w osobnych pierścieniach. Na zbliżeniach z filmu widać, że główny aparat ma obiektyw 23 mm z przysłoną f/1.9, natomiast drugi aparat ma teleobiektyw 70 mm z przysłoną f/2.0. Dopełnieniem całej trójki jest obiektyw szerokokątny 15 mm z przysłoną f/2.4.

Smartfon ma płaski wyświetlacz z wycięciem na aparat do selfie. Na bocznych krawędziach urządzenia branding w postaci graweru z tekstem „Polestar”, a na tylnym panelu logo firmy.

Szczególnie interesujące jest to, jak Polestar planuje zintegrować swój smartfon z pojazdami elektrycznymi. Meizu, które od zeszłego roku należy do tego samego holdingu Geely, ma własne oprogramowanie samochodowe Flyme Auto. Jednak według doniesień chińskich źródeł Polestar Phone może zaoferować użytkownikowi nowy interfejs – Polestar OS, który najprawdopodobniej będzie rozwijany przy udziale Meizu.

Firma pozycjonuje Polestar Phone jako urządzenie flagowe, więc smartfon będzie działał na sprzęcie z najwyższej półki. To co najmniej procesor Snapdragon trzeciej generacji od Qualcomma, duża ilość RAM-u i technologia szybkiego ładowania. Oczekuje się, że Polestar Phone zostanie wydany wyłącznie dla Chin, jednak przed wyciągnięciem ostatecznych wniosków sugerujemy poczekać na bardziej szczegółową zapowiedź i oficjalną prezentację.

Udostępnij ten artykuł