Microsoft zwolnił etaty w działach odpowiedzialnych za produkty HoloLens, Surface i Xbox

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

W ramach planu redukcji zatrudnienia o 10 000 pracowników Microsoft zwalnia pracowników odpowiedzialnych za produkcję urządzeń Surface, gogli rzeczywistości mieszanej HoloLens i konsol Xbox. Informuje o tym Bloomberg, powołując się na źródła „zaznajomione ze sprawą”.

Zwolnienie dużej części zespołu HoloLens rodzi pytanie, czy firma w ogóle zamierza wypuścić trzecią generację gogli rzeczywistości mieszanej dla armii USA. Po stronie Xbox zwolnienia obejmą dział marketingu i Xbox Gaming Ecosystem Group.

Wiadomo, że wczoraj szef działu Xbox, Phil Spencer (Phil Spencer) wysłał list do pracowników, w którym zapowiedział zwolnienia, nie ujawniając, jakich działów to dotknie. Microsoft odmówił komentarza na temat zmian w strukturze państwa, ale podkreślił swoje nieustające zainteresowanie projektami rzeczywistości mieszanej i obecną wersją HoloLens 2. Według doniesień cięcia dotknęły 617 osób pracujących w rejonie Seattle.

Microsoft powiedział w zeszłym miesiącu, że planuje zwolnić 10 000 osób, czyli około 5% wszystkich pracowników, w ciągu kwartału. Wiadomo, że koszty związane ze zwolnieniami w ostatnim kwartale wyniosły około 800 mln dolarów.

Cięcia w zeszłym miesiącu dotknęły studio gier odpowiedzialne za gry Halo, a także pracowników w grupie rzeczywistości mieszanej, w tym tych pracujących nad amerykańską wojskową wersją HoloLens. Wiadomo, że Microsoft nie przyjmuje już zamówień na wojskowe zestawy słuchawkowe w dającej się przewidzieć przyszłości po tym, jak kongresmeni amerykańscy odrzucili w zeszłym miesiącu prośbę o 400 milionów dolarów na zakup 6900 zestawów słuchawkowych w bieżącym roku podatkowym. Bez dużych zamówień od wojska przyszłość projektu HoloLens może stać pod znakiem zapytania z powodu braku gotówki klientów chętnych do zakupu takich zestawów słuchawkowych w dużych ilościach.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz