Microsoft ujawnił, które tytuły na wyłączność Xboxa zostaną wydane na PlayStation i Switchu oraz kiedy

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Nintendo, Bethesda Softworks i Microsoft potwierdziły rozszerzenie geografii platform czterech ekskluzywnych gier Xbox, obiecanych w zeszłym tygodniu przez amerykańskiego posiadacza platformy dla konkurencyjnych konsol.

W ramach lutowego Nintendo Direct: Partner Showcase ogłosili, że historyczny detektyw Pentiment i symulator przetrwania Grounded wkrótce ukażą się na Nintendo Switch. Obie gry zostały opracowane przez Obsidian Entertainment.

Nie będziecie musieli długo czekać: Pentiment trafi do sprzedaży na Switcha jutro, 22 lutego, a Grounded pojawi się na konsoli hybrydowej 16 kwietnia. Pierwsza została pokazana jedynie w przerywniku filmowym, druga natomiast otrzymała własny zwiastun (patrz niżej).

Tymczasem latynoamerykański oddział Bethesda Softworks z wyprzedzeniem upublicznił zwiastun zapowiadający rytmiczną grę akcji Hi-Fi Rush od Tango Gameworks na PS5 – premiera planowana jest na 19 marca.

Źródła z Insider Gaming i insider Tom Henderson podają, że gra może nie zostać wydana na Nintendo Switch – jedynie na jej następcę, co jest obecnie zaplanowane na pierwszy kwartał 2025 roku.

Po wycieku Microsoft oficjalnie potwierdził informacje o Hi-Fi Rush na PS5, a także dodał, że Pentiment i Grounded ukażą się także na PS4 i PS5 – w te same dni, co na Nintendo Switch.

Microsoft ujawnił także kolejny cel gry Rare’s Sea of ​​Thieves: PS5. Piracki sieciowy film akcji pojawi się na japońskiej konsoli obecnej generacji później niż pozostałe tytuły na wyłączność Xboxa – 30 kwietnia.

Źródła:

Nintendo Youtube Gry poufne Komentarz ( ) Wieczorne 3DNews W każdy dzień powszedni wysyłamy podsumowanie wiadomości bez żadnych bzdur i reklam. Dwie minuty na przeczytanie – i jesteś świadomy głównych wydarzeń. Powiązane materiały Poinformowane źródła ujawniły, które tytuły na wyłączność Xboxa zostaną wydane jako pierwsze na PS5 i Nintendo Switch Plotki: Starfield i Indiana Jones and the Great Circle nadal będą wydawane na PS5 Plotki: Microsoft myśli o wydaniu ekskluzywnych gier Xbox na konsole konkurencji, ale nie na wszystkich „Największe poświęcenie ze wszystkich”: Hollow Knight: fani Silksong grożą usunięciem własnego forum w nadziei, że przyciągną uwagę programistów Deep Silver pochwalił się sprzedażą Metro Exodus i zasugerował, kiedy spodziewać się nowej części Crystal Dynamics ujawniło nowy projekt Lary Croft – wygląda na to, jak będzie wyglądał Tomb Raider w kolejnym Tomb Raider

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz