Microsoft pozbędzie się narzędzia diagnostycznego MSDT i starszych narzędzi do rozwiązywania problemów w systemie Windows 11

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
1 min. czytania

Firma Microsoft wycofuje narzędzie Microsoft Support Diagnostic Tool (MSDT) i starsze narzędzia do rozwiązywania problemów w systemie Windows. Odpowiednie zmiany zostaną wprowadzone w następnej wersji platformy programowej Windows 11.

Według źródła, MSDT i starsze narzędzia do rozwiązywania problemów znikną w następnej wersji systemu Windows 11. Oczekuje się, że ta aktualizacja będzie ogólnie dostępna w drugiej połowie 2023 roku. Po zainstalowaniu użytkownicy, którzy uruchomią określone narzędzia do rozwiązywania problemów, zostaną przekierowani do aplikacji Uzyskaj pomoc, która jest częścią systemu operacyjnego. W przyszłym roku wszystkie narzędzia do rozwiązywania problemów przekierują użytkowników do Get Help, a pełne przejście na nową platformę zostanie zakończone z wyłączeniem MSDT w 2025 roku.

Post programisty firmy Microsoft potwierdza zamiar giganta oprogramowania, aby zaprzestać używania starszych narzędzi do rozwiązywania problemów w systemie Windows. Mówi się też, że platforma MSDT zostanie uznana za przestarzałą w następnej wersji Windows 11, gdy poznana zostanie dokładna data zakończenia tego systemu.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz