Microsoft osadza ChatGPT AI Chatbot w wyszukiwarce Bing i przeglądarce Edge

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
3 min. czytania

Zgodnie z oczekiwaniami Microsoft zorganizował wydarzenie, aby ogłosić nowe funkcje wyszukiwarki Bing i przeglądarki Edge, zbudowanej na sieci neuronowej, która napędza zaawansowanego chatbota ChatGPT Open AI. Gigant programistyczny obiecał, że te dwa produkty zapewnią nowe wrażenia podczas przeglądania sieci i wyszukiwania informacji w internecie.

W ramach prezentacji przedstawiciele Microsoftu powiedzieli, że paradygmat wyszukiwania w Internecie nie zmienił się od 20 lat, a około połowa ogólnej liczby zapytań nie prowadzi użytkowników do interesujących ich informacji. Firma jest przekonana, że ​​pojawienie się konwersacyjnej sztucznej inteligencji zmieni sytuację, dzięki czemu użytkownicy będą mogli znacznie szybciej znaleźć interesujące ich dane.

„Nowy Bing”, jak nazywa go Microsoft, zawiera chatbota, który pozwala użytkownikom zadawać pytania i uzyskiwać odpowiedzi w języku naturalnym. Podstawą tej funkcji był zaktualizowany model języka, który został stworzony przez programistów z Open AI i był wcześniej używany w chat bocie ChatGPT. Mowa o zaktualizowanej wersji modelu GPT 3.5, którą Microsoft nazwał modelem Prometheus. Algorytm ten jest potężniejszy niż GPT 3.5, a korzystająca z niego wyszukiwarka może szybko znaleźć odpowiednie informacje i udzielić użytkownikowi szczegółowych odpowiedzi na jego pytania.

W ramach demonstracji Microsoft pokazał zaktualizowany Bing, który wyświetla znajome wyniki wyszukiwania obok adnotacji, a także interfejs czatu zaprojektowany do interakcji z algorytmem AI. Twórcy pokazali kilka przykładów zapytań wyszukiwania wizualnego, w tym przepisy kulinarne, porady dotyczące podróży, wybór mebli itp. na temat źródeł informacji, które zostały użyte do ich sformułowania.

„To nowy dzień na poszukiwania. Wyścig zaczyna się dzisiaj, a my będziemy się poruszać i działać szybko. Co najważniejsze, chcemy znów cieszyć się innowacjami w wyszukiwarkach, bo ich czas już dawno minął” – powiedział podczas prezentacji Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoftu.

Firma poinformowała, że ​​nowa wersja Binga będzie dostępna w dniu prezentacji dla ograniczonej liczby użytkowników biorących udział w programie testowym. Jednocześnie będą mogli wykonać tylko ograniczoną liczbę zapytań w nowej wyszukiwarce, a także będą mogli zarejestrować się w celu uzyskania pełnego dostępu do nowych funkcji Bing w przyszłości.

Oprócz nowego interfejsu Bing, programiści wprowadzili dwie funkcje AI przeglądarki Edge. Mowa o narzędziach „Czat” i „Kompozycja”, które pojawią się na pasku bocznym przeglądarki internetowej.

Funkcja „Czat” pozwoli Ci podsumować przeglądaną stronę internetową lub dokument, zadać pytania dotyczące treści tekstu. Funkcja Comping działa jako asystent przy pisaniu wiadomości, takich jak e-maile czy posty w mediach społecznościowych, a także umożliwia tworzenie tekstów na podstawie kilku wstępnych próśb.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz