Microsoft opowie jutro o swojej wizji przyszłości sztucznej inteligencji w Windowsie i innych obszarach

Redaktor NetMaster
Redaktor NetMaster
2 min. czytania

Microsoft planuje jutro wydarzenie, na którym będzie omawiał swoją „przyszłą wizję” dotyczącą integracji sztucznej inteligencji z systemem Windows, usługami Microsoft 365, urządzeniami Surface i wieloma innymi produktami. The Verge pisze o tym, powołując się na wewnętrzny dokument Microsoftu.

Jak wynika z dokumentu, którego autorem jest szef marketingu konsumenckiego firmy Microsoft, Yusuf Mehdi, centralnym punktem jutrzejszego „wydarzenia specjalnego” będzie partnerstwo Microsoftu z OpenAI, a to „dopiero początek” wizji firmy dotyczącej jej podstawowych produktów opartych na sztucznej inteligencji . „Wprowadziliśmy tę niesamowitą technologię do Edge i Bing, Microsoft 365 i oczywiście Windows Copilot — do wszystkiego, od nowych komputerów PC z systemem Windows od Surface po naszych cenionych partnerów OEM. „Podczas naszego czwartkowego wydarzenia w Nowym Jorku przedstawimy kolejny krok w kierunku kontynuowania tej pracy i rozwijania przywództwa w tej ekscytującej nowej erze” – napisał dyrektor.

Kluczową rolę w nowej strategii przypada dywizji Microsoft Surface – firma, jak czytamy w dokumencie, chce fundamentalnie zmienić „sposob działania urządzeń i systemów”. Microsoft podzielił się swoimi planami z niektórymi partnerami, co spotkało się z „ogromnym entuzjazmem”. Według jednej wersji na wydarzeniu pojawi się Surface Laptop Studio 2 wyposażony w NPU – opracowany przez Microsoft koprocesor AI przyspieszający przetwarzanie algorytmów sztucznej inteligencji; Plan strategiczny przewiduje, że producenci OEM będą wprowadzać na rynek laptopy wyposażone w akcelerator AI.

Yusuf Mehdi kończy swój komunikat do pracowników Microsoft wezwaniem do zjednoczenia się po rezygnacji szefa Windows i Surface, Panosa Panaya: osiągnięcie celów firmy w obszarze AI będzie wymagało ścisłej współpracy pomiędzy różnymi działami.

Udostępnij ten artykuł
Dodaj komentarz